Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’i parlatacağız

AK Parti Milletvekili Adayı Necip Nasır, İzmir seçmenine seslendi. İzmir’in kaybedecek zamanı olmadığına dikkat çeken Nasır, “Gelin hep birlikte güzel İzmir’i parlatalım” dedi

Giriş Tarihi: 14.6.2018
İzmir’i parlatacağız
Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulunan AK Parti 2. Bölge 3. Sıra Adayı Necip Nasır, Izmir'de 24 Haziran seçimlerinin diger seçimlere göre farklı olacagını söyledi. Sahada oldukça pozitif geri dönüsler aldıgını belirten Nasır, "24 Haziran seçimlerinde hiç kimsenin ummadıgı, Izmir'den beklemedigi sonuçlar çıkacagını düsünüyorum. Insallah ülkemiz için hayırlı olur" dedi. Izmir'de AK Parti'nin, MHP ve CHP'nin belli bir tabanı olduguna dikkat çeken Nasır, "Ama bunun dısında bir de entelektüel analiz yapan bir kitle var. Bunlar yüzde 15 - 20 civarında. Izmir'in kaderini belirleyen onlar. Onların degerlendirmeleri çok önemli. Gelin Izmir'in kimligini birlikte parlatalım. Vakit Izmir vakti. Izmir'in kaybedecek vakti yok. Insallah hem yerel, hem merkezi hükümet arasında köprü vazifesi görecegiz. Burada önemli olan kazananın Izmir olması" diye konustu.

"İŞİMİZ ÇOK FAZLA"
Basbakan Yıldırım'ın 2011 seçimleri öncesi Izmir milletvekili olarak kent için yapmayı taahhüt ettigi 35 proje oldugunu hatırlatan Nasır, "35 projeden 10 tanesi hayata geçti. Digerleri ise devam ediyor. Bunlar devasa, büyük projeler. Örnek verecek olursak tüp geçit projesi var. Sayın Cumhurbaskanımız seçim bildirgesini açıklarken de ifade etti. Bu projenin hayata geçirilmesine kentte tepki gösterenler oldu, Konak tünelinde oldugu gibi dava açanlar oldu. Ben Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Baskanı olarak gazetelere kendim ilanlar verip projeyi destekledigimizi ilan ettik. Çünkü hükümet 'Izmir isterse yaparız. Istemezse yapmayız' diyor. Ama ortada bir gerçek var. Bu proje kentteki hava kirliligi, trafikte yasanan zaman kayıpları, ekonomiye katkısı ve trafik sorununun çözümü açısından çok büyük bir avantaj saglayacak. Burada devlet üzerine düseni yapıyor. Tamam mı? Hayır, devam diyoruz. Çünkü Izmir'e daha yapılacak çok seyler var. Biz de iste bu yapılabilecek çok seylerin yapılabilmesi için Allah'ın izniyle elimizden gelen çabayı gösterecegiz" ifadesini kullandı. Yeni dönemde olusturulacak meclisin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmus oldugu ilk meclis kadar önemli oldugunun altını çizen Nasır, "Çünkü Baskanlık Sistemi ile birlikte günün kosullarına göre dünyadaki siyasi gelismelere bilim ve teknoloji ile gelisen dünyada ülkelerin kendi aralarındaki rekabet sartlarında daha yeni, rekabet edebilir bir yönetim anlayısı gelecek. Güçlü bir hükümet yapısı, güçlü bir meclis yapısı olusacak. Yasamada güçlü bir temsil, yürütmede de güçlü bir hükümet olacak. Yürütülen operasyonların son iki haftada yapılan ekonomik operasyonların sebebi de bu. Artık son çırpınısları. Onlar biliyorlar ki; bu yeni sistemle birlikte güçlü bir hükümet yapısı ile çok hızlı karar alma yetenegi gelisecek. Oligarsik bürokrasi yok edilerek ülkenin önündeki problemler bu sistem sayesinde kaldırılmıs olacak. 2023 hedefleri olan 25 bin dolar milli gelire haiz dünyanın en büyük ekonomisi içerisinde, bölgesinde güçlü, küllerinden dogmus, silkinmis artık kabugunu yırtmıs bagımsız bir Türkiye olusacak. Ben Izmir'deki entelektüel yapının bunu bu sekilde iyi analiz edecegini düsünüyorum. O nedenle 24 Haziran Izmir için de farklı bir seçim olacak" dedi.

Bu kentin sorunlarını iyi biliyorum
İZMİR'İN sorunlarını gayet iyi bildiğini hatırlatan Necip Nasır, şöyle devam etti: "Hem iş dünyasının hem İzmir'in fiziki sosyal sorunlarını iyi biliyorum. Bu anlamda sorunların çözümü ile ilgili böyle bir yapı oluşturacağız. Hatta bunun ilk başlangıcını İTO'da yaptık. Orada bir masa oluşturduk. O masaya gelecek olan işadamının sorunları İTO'nun teknokrat ve bürokratları tarafından önce dinlenecek, sonra hastalık neyse teşhisi konulacak. Ardından da çözüm önerileri oluşturulacak. Biz de sorunun kaynağını ortadan kaldırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Ben 9 yaşından beri, 51 yıldır İzmir'de yapmadık iş kalmayan bir kişiyim. İşportacılıktan bakkallığa, manifaturacılıktan şoförlüğe, inşaatçılığından müteahhitliğine, hastane sahipliğine kadar her işi yaptım. Allah nasip eder ülkemize ve kentimize hizmet etme fırsatı bulur; mecliste faydalı işlere vesile oluruz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’i parlatacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN