Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis öğrencileri terör için uyarıyor

polisi, kayıt yaptırmak üzere ’ne gelen öğrenciler ile velilerini terör ve suç örgütleri hakkında bilgilendiriyor. Çocuklarını kaydettiren velilerin gözü arkada kalmıyor

Giriş Tarihi: 6.9.2018
Polis öğrencileri terör için uyarıyor
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Ege Üniversitesi'ni kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri başladı. Üniversite yerleşkesinin girişinde birçok vakıf ve dernek ile özel yurtların stantlarının yanında İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin irtibat masası da kuruldu. Ege Üniversitesi yerleşkesi içinde "El Ele Güvenli Geleceğe" projesi kapsamında irtibat masaları kuran polisler, kayıt yaptırmak için üniversiteye gelen öğrenciler ile velilerini karşıladı. Öğrencilerin terör ve suç örgütleri tarafından kandırılmasını önlemeye yönelik bilgilendirici broşürleri dağıtan polisler, alınması gereken tedbirler hakkında ailelerle sohbet etti.

VELILER MEMNUN
Stantta görevli polis memurlarından Tunahan Eroğlu, üniversite sınavını kazanarak kente gelen öğrencilerin, kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmemesi için bilgilendirme çalışması yaptıklarını ifade etti. Suç işleyen kişiler ve örgütlerin öğrencilere yaklaşmak için arkadaşlık, hemşehrilik gibi konularda konuşarak yakınlık kurmaya çalışabileceğine işaret eden Eroğlu, dini inançları kullanan terör örgütlerinin de sosyokültürel görünümlü etkinlikler düzenleyebildiklerini aktardı.Terör ve suç örgütlerinin eleman temini için öğrencileri kullanmalarına izin vermeyeceklerini belirten Tunahan Eroğlu, "Öğrencilerin ve ailelerinin huzur, güven ve emniyet içinde olmaları için varız" dedi. Öğrencilere ve ailelerine dağıtılan broşürlerde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) konusunda ayrı bir bölüm yer aldı. Dağıtılan broşürlerde, kayıt işlemlerinin rektörlük tarafından kurulan masalarda üniversite görevlileri tarafından yapıldığına vurgu yapılarak, "Kayıt esnasında yardım etme, kalacak yer bulma, soru ve ders notlarını verme gibi bahanelerle size yaklaşanların farklı amaçlarının olabileceği, sizleri yurt, pansiyon, ışık evi gibi yerlere götürmek için dini inanç ve değerleri kullanabilecekleri unutulmamalı" uyarısı yapıldı. Kızının kayıt işlemleri sırasında polislerin ilgisinden memnun olduğunu belirten Şükran Şentürk, "Polisleri görünce güvende olduğumuzu hissettim" diye konuştu. 18 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis öğrencileri terör için uyarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN