Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmenler ok atmayı öğreniyor

İl Müdürlüğü’ne bağlı öğretmenler, okçuluk öğreniyor. Kurs görmeye başlayan öğretmenler, okullardaki ’nde öğrencilere ders verecek

Giriş Tarihi: 10.11.2018
Öğretmenler ok atmayı öğreniyor
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Okçular Vakfı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine bağlı okullarda açılacak Okçuluk Eğitim Merkezleri'nde görevlendirilmek üzere eğitimciler kurs görmeye başladı. 07-11 Mayıs tarihlerinde 60 öğretmenin kurs kapsamında sertifika almasının ardından 05-09 Kasım tarihlerinde de ikinci grup olan öğretmenler kurs görüyor. Toplamda 120 öğretmen sertifika aldıktan sonra, İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine bağlı 60 okulda tamamı lise ve ortaokul öğrencilerinden oluşan gruplara yönelik okçuluk kursları başlayacak. Bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan kurs sonunda ise okçuluk yarışmaları ve ödül töreni düzenlenecek.

YAYGINLAŞTIRILMALI
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden düzenlenecek kurslarla ilgili yapılan açıklamada, "Türk kültür ve spor tarihi için oldukça önemli ve ayrı bir yere sahip olan ata sporumuz okçuluk, aynı zamanda esaslı bir ahlaki eğitim ve nefis terbiyesi vasıtasıdır. Gençlerimiz; yay ile sabrı, ok ile hedefe kilitlenmeyi öğrenecek. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülkemizde ve dünyada milletlere mâl olmuş geleneksel oyunların yeniden topluma kazandırılması, yaygınlaşması ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasında bu çalışmaları çok önemsiyoruz. Gençlerimiz geleneksel okçuluk sporumuzdaki başarıları ile göğsümüzü kabartacaklar" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenler ok atmayı öğreniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN