Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ambulans helikopter Rüzgar için havalandı

’de çoklu organ yetmezliği olan 10 aylık Rüzgar bebek, İstanbul’a sevk edildi. Minik bebeğin sağlığına kavuşması için Sağlık Bakanlığı, ambulans helikopter tahsis etti

Giriş Tarihi: 11.11.2018
Ambulans helikopter Rüzgar için havalandı
Balıkesir'de bir hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gören 10 aylık bebek, tedavi için ambulans helikopterle İstanbul'a götürüldü. Atatürk Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi'nde yaklaşık 1 aydır çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gören Rüzgar Çapacı'nın, ileri tedavisinin sağlanması ve acil müdahale gerektiğinden, doktorları tarafından İstanbul'daki bir hastaneye sevk edilmesi uygun görüldü.

KISA SÜREDE TAHSİS EDİLDİ
Yaşanan gelişmelerin ardından hastane yetkilileri durumu Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi ile paylaştı. Bebeğin durumunun acil olması nedeniyle ambulans helikopter için onay veren Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi yetkilileri, Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi ile iletişime geçerek ambulans helikopter talep etti. Kısa süre içinde Rüzgar bebek için, ambulans helikopter Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığı'na indi. Doktorların refakat ettiği Rüzgar bebek, İstanbul İstinye Üniversitesi LİV Bahçeşehir Hospital Hastanesi'ne nakledildi. Balıkesir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Burak Öztop, bebeğin sağlık durumunun iyi olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ambulans helikopter Rüzgar için havalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN