Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Törene gölge düşürdüler

’de Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. yılı için yapılan anma törenine içindeki kavga damgasını vurdu. , CHP Başkanı ’ya hakaret etti

Giriş Tarihi: 11.11.2018
Törene gölge düşürdüler
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete uğurlanışının 80. yılında İzmir Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen anma törenine CHP içinde yaşanan kavga damga vurdu. Cumhuriyet Meydanı'nda gece boyunca Ata'ya Saygı nöbeti tutan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve beraberindeki partili gençler, anma törenine katıldı. Tören alanına gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Gruşçu arasında protokolde selamlaşma esnasında tartışma yaşandı. İddiaya göre Kocaoğlu, tören alanına geldiğinde partililerle tokalaşmaya başladı. Sıra ilçe başkanı Gruşçu'ya geldiğinde Gruşçu Kocaoğlu'na elini uzattı. Kocaoğlu önce elini uzattı sonra geri çekti. Aziz Kocaoğlu'nun ilk aşamada elini geri çekmesi üzerine Gruşçu da elini geri çekti. Bunun üzerine Kocaoğlu, Gruşçu'ya sert bir şekilde 'Elini uzat elini' diye seslendi. Gruşçu'nun elini uzatması üzerine ikili tokalaştı. Daha sonra Kocaoğlu, diğer partililerle tokalaşıp geri döndü. Kocaoğlu protokoldeki yerine giderken Gruşçu'ya küfür etti. Tören bitimi sonrası Gruçşu, Kocaoğlu'nun yanına giderek tepki gösterdi. Gruşçu'nun, "Sizi terbiyeli olmaya davet ediyorum. Küfürünüzü de size iade ediyorum" dediği Kocaoğlu'nun da "terbiyesizlik yapma" diye karşılık verdiği Gruşçu'nun da bunun üzerine yüksek sesle "Biz burada emek verirken siz takdir edeceğinize küfür ediyorsunuz. Size hiç yakışmadı" dediği öne sürüldü. İkili arasında yaşanan sözlü tartışmanın sürmesi üzerine araya orada bulunan CHP'li vekil ve partililerin girdiği, Gruşçu'yu yatıştırıp alandan uzaklaştırdıkları öğrenildi.

GRUŞÇU DOĞRULADI
Egeli Sabah'ın ulaştığı CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Kocaoğlu ile arasında yaşananları doğruladı. Gruşçu, "Olay yazıldığı gibi. Hiçbir eksik, fazla yok. Bundan sonraki süreç il başkanlığında. İl başkanımız gereğini yapacağını söyledi. Şu an top orada" diye konuştu. Olayı yargıya taşıyacak mısınız? sorusu üzerine Gruşçu, "Şu an bununla ilgili bir şey söylemeyeceğim. Karar vermiş değilim" dedi.

TERS DÜŞMÜŞLERDİ
Kocaoğlu ve Gruşçu daha önce İzmir Kent Konseyi seçimlerinde karşı karşıya gelmişti. Gruşçu'nun İzmir Kent Konseyi Başkanı olması sonrası Kocaoğlu, Büyükşehir bünyesinde yer alan Kent Konseyi Şube Müdürlüğü'nü lağvetme kararı almıştı. Kocaoğlu'nun konseyden desteğini çekmesinin ardından Konak'ta yer alan binadan tabela indirilirken, başkanlığını Lütfü Ünal'ın yaptığı şube müdürlüğü de kapatılmıştı. Şubede çalışan 20 belediye personeli de farklı birimlere dağıtılmışlardı. Gruşçu'nun ilçe başkanı seçilmesi sonrası konseyden istifa sürecinde de Gruşçu ve Kocaoğlu arasında ipler gerilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Törene gölge düşürdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN