Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nerden geldi bu soğanlar?

Stokçular yüzünden soğanın fiyatı arttı. ’de CHP’li 4 belediye de bunu fırsat bilip bir günde 20 ton soğan dağıttı. Soğanların nereden ve ne kadara alındığı ise merak konusu oldu

Giriş Tarihi: 7.12.2018
Nerden geldi bu soğanlar?
STOKÇULARIN soğanı depolarda saklayıp fiyatın artmasına neden olmasının hemen ardından İzmir'deki CHP'li belediyelerin stoklarında tuttuğu soğanları vatandaşa dağıtması dikkat çekti. Stokçuların oyununu fırsat bilen Buca, Bornova, Menemen ve Narlıdere belediyeleri, siyasi şov yaparak 20 tona aşkın soğanı vatandaşa dağıttı. Yerel seçim öncesi yapılan siyasi şova cevap veren bazı İzmirliler ise, "Bunlar soğanları stoklamışlar. Bir de utanmadan vatandaşa soğan dağıtıyorlar. İnsanları bir çuval soğanla kandırmaya çalışıyorlar" diyerek tepkilerini dile getirdi. Egeli Sabah da bu tepkileri 'Stok soğanlar CHP'den çıktı' başlığı ile manşetine taşıdı. 1 günde 20 ton soğan dağıtan CHP'li belediyelerin bu ürünleri nereden ve ne kadara aldığı ise merak konusu oldu.

SOĞANLAR HİBEYMİŞ
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız CHP'li Bornova Belediyesi yetkilileri, soğanların hibe geldiğini ifade etti. Soğanları ihtiyaç sahipleri için kurulan Dost Market üzerinden dağıtıldığını ifade eden yetkililer, "Soğanlar Dost Market'e hibe geldi. Bunun için belediye kasasından bir kuruş çıkmadı" dedi. Ayrıca yetkililer, hibe edenlerin ismini ve miktarını açıklamaktan ise kaçındı. CHP Buca Belediyesi yetkilileri ise görüş vermekten kaçındı. Bir günde 10 ton soğan dağıtan CHP'li Menemen Belediyesi'ne ateş püsküren AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel, "Bu soğanların ne zaman alındığı nereden alındığı ve kaç paraya alındığına dair hiçbir evrak ya da fatura yok. Belediye Başkanı Tahir Şahin, bunu kamuoyuna açıklamalı. Hükümetimiz stokçularla savaşırken, CHP'li belediyelerin stokçuluğa soyunmasına da akıl sır erdiremiyoruz" diye konuştu. Menemen AK Parti Meclis Üyesi Levent Kutluay ise, "Amaçlarının ne olduğu belli değil. Zaten verilen parayı kendi ceplerinden değil vatandaşın parasıyla alıyorlar. Acaba hangi bütçeden harcadılar bu parayı. Bunların cevabını vermesi lazım" şeklinde konuştu.

SOĞANI BIRAK, HİZMETİNE BAK
AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, CHP'li belediyelerin halkın sorunlarını çözmek yerine soğan üzerinden siyasi çıkar elde etme peşine düştüğünü söyledi. İzmir halkının bu anlayışa prim vermeyeceğini belirten Şengül, "İzmir, CHP'nin beceriksiz yönetimleri nedeniyle çok zaman kaybetti. CHP'li belediyeler, yaklaşan seçim öncesinde hizmet anlamındaki eksiklerini kapatmak için şimdi de soğan üzerinden algı yaratmaya çalışıyor. Gerçekten çok komikler. Soğanla uğraşacaklarına, vatandaşın yaşadığı sorunların çözümü için kafa yorsunlar. Acaba mevcut ilçelerde, bugüne kadar vatandaşın hangi sorununu çözdüler? İzmirli hemşerilerimiz, soğan üzerinden siyasi çıkar sağlama peşinde olanlara, 31 Mart'ta en güzel cevabı verecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nerden geldi bu soğanlar?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN