Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dersleri uçaktaki sınıfta işliyorlar

’de özel bir okulun bahçesine yerleştirilen uçak, öğrenciler için dersliğe dönüştürüldü. Öğrenciler, uçağın önünde kuyruk oldu

Giriş Tarihi: 8.12.2018
Dersleri uçaktaki sınıfta işliyorlar
İzmir'de Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları, bir öğrencinin "Okul bahçesinde uçak olsun" fikrinden yola çıkarak uçuş ömrünü tamamlayan uçağı satın aldı. Daha sonra Güzelbahçe kampüsüne yerleştirilen uçak, öğrenciler için sınıfa dönüştürüldü. İçine 20 bilgisayar kurulan uçakta, robotik kodlama ve yazılım ile İngilizce dersi işleniyor. Derslik fonksiyonunun yanı sıra kütüphane olarak da hizmet veren uçakta okuma bölümü oluşturuldu. Öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmesi için bir de uçuş simülatörü konulan uçakta çocuklar, simülatörde İzmir üzerinde bir tur attıktan sonra okulun bulunduğu yere dönüyor.

KUYRUK OLUYOR
Eğitim kurumunun kurucu müdürü Oğuzhan Özkaya, "Öğrencilere "Yeni okulunuzda ne olsun istersiniz?" diye sormuştu. Bir öğrencinin "Bahçede uçak olsun" dedi. Öğrencilerimden birisi Atatürk Havalimanı'nda A310 model uçağın uçuş ömrünü tamamladığını öğrendiğini söyledi. İlgililerle iletişime geçtik. Çocukların okuma alışkanlığı kazanmalarını önemsiyoruz. Bunun için de uçakta kütüphane ve okuma alanı oluşturduk. Uçak önünde ders öncesi kuyruk oluyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dersleri uçaktaki sınıfta işliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN