Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ yürekleri ısıtıyor

Sosyal medyada bir araya gelen 35 gönüllü kadın, süveter, çorap, eldiven ve bere ördü. ‘’ grubu, ördükleri eşyaları Anadolu’nun çeşitli noktalarına göndererek bin 200 çocuğu ısıttı

Giriş Tarihi: 8.12.2018
‘İzmirli Teyzeler’ yürekleri ısıtıyor
İzmir'de yaşayan ve sosyal medyadaki örgü gruplarında tanışan 50-65 yaşındaki 35 gönüllü kadın, yaklaşık 1.5 sene önce 'İzmirli Teyzeler' grubunu kurdu. Gönüllü kadınlar, hobi olarak başladıkları örgü işini ilerletti. Haftanın belli günleri sırayla evlerinde toplanarak örgü ören daha sonra yaptıkları süveter, çorap, eldiven ile bereleri yanında balonlar ve renkli şekerlerle kutuya koyan 'İzmirli Teyzeler', Kars, Iğdır, Diyarbakır, Batman, Burdur, Trabzon, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Balıkesir'in kırsal mahallerindeki köy okullarına gönderiyor.

YETER Kİ OKUSUNLAR
Ekim ayından bu yana bin 200 çocuğa ulaştıklarını belirten Mukaddes Çevik, "Şubatın sonuna kadar gönderimler devam edecek" diye konuştu. Evladını kaybeden Sevgi Vural, "Arka arkaya annemi ve kız kardeşimi de kaybedince bir depresyon geçirdim. Atkı ya da bere örüp bağış yapmaya karar verdim. Grup, beni hayata döndürdü. Bot ve montlar da alıp çocuklarımızı ısıtmak istiyoruz. Yeter ki onlar okuyup vatana millete hayırlı evlatlar olsunlar" dedi.

HER GİYDİĞİMDE SİZİ HATIRLAYACAĞIM
Öte yandan Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde yaşayan bir öğrenci gönderdiği mektupla duygulandırdı. Hislerini kağıda döken çocuk, "Sevgili teyzeciğim, sizi göremedim. Ama size çok teşekkür ederim. Ben de büyüyüp ülkeme katkı sağlayacağım. Bizim için zahmet etmişsiniz her giydiğimde sizi hatırlayacağım. Hepinizin ellerinden öpüyoruz. Özenle paketleyip gönderdiğiniz hırkalar bizi ısıtıyor. Sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘İzmirli Teyzeler’ yürekleri ısıtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN