Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acı yüklü salıncak

Dikili’de 1.5 yıl önce trafik kazasında ölen Ulaş Coşkunoğlu, kazadan önce babasından sahile salıncak kurmasını istedi. Baba Mehmet Coşkunoğlu, oğlunun vasiyetini yerine getirdi

Giriş Tarihi: 16.4.2019
Acı yüklü salıncak
Ankara Üniversitesi Sümeroloji Bölümü'nde okuyan Ulaş Coşkunoğlu (20), İzmir'in Dikili ilçesinde ailesinin işlettiği beach club'ın ön kısmında, denizin içine salıncak kurmak istedi. Babası Mehmet Coşkunoğlu ise sezonun kapandığını belirterek salıncağı yeni sezonda kuracağını söyledi. Ama talihsiz gencin ömrü çok istediği salıncağı görmeye yetmedi. Ulaş, 1.5 yıl önce Dikili'de trafik kazası geçirdi. Ağır yaralanan Ulaş, yoğun bakımda 3 günlük yaşam savaşını kaybetti. Ulaş'ın ölümünün ardından, babası Mehmet Coşkunoğlu, sahile salıncağı kurdu. Üzerine de 'Ulaş'a' diye yazdı. Coşkunoğlu ailesi, aradan geçen zamana rağmen Ulaş'ın ölümünü kabullenemedi. Mehmet Coşkunoğlu, "Oğluma salıncağı yapacağıma dair söz vermiştim. Bu onun hayaliydi ama salıncağı göremedi" dedi.

ŞANSLI GÜNÜNDE ÖLDÜ
Ulaş'ın kardeşi Taylan Coşkunoğlu'na (11), ağabeyi kaza geçirip hayatını kaybettiğinde, ona durumu anlatmakta zorlandıklarını belirten Çiğdem Coşkunoğlu, "Ulaş kaza geçirdiği zaman Taylan 9 yaşındaydı. Ağabeyini sordu. Eşimi çağırdım, birlikte söyledik. Sadece 'Adaletin bu mu dünya?' dedi. Sonra ağladı. Daha sonra ise hiç ağlamadı" dedi. Ulaş'ın hayatını kaybettikten sonra Ankara'da yaşayan kendi annesinin de trafik kazası geçirerek hayatını kaybettiğini belirten Çiğdem Coşkunoğlu, "Annemin öldüğüne bile üzülemedim, bu acı çok başka. Dilerim kimse yaşamasın" dedi. Oğlu Ulaş'ın hayatını kaybettiği gün, şanslı gününde olduğunu söylediğini anlatan Çiğdem Coşkunoğlu, "Hayatını kaybettiği gün bana, 'Bugün çok şanslı günüm anne' demişti. Madem çok şanslı günün nasıl gidersin" diyerek, gözyaşı döktü.

'MEZARA GIDEMEDIK'
Çiğdem ve Mehmet Coşkunoğlu çifti, Ulaş'ın ölümünü hala kabullenemediklerini söyledi. Ulaş defnedilirken mezarına gidemediklerini, hala evlerindeki odasına giremediklerini, fotoğraflarına bile bakamadıklarını anlatan Çiğdem Coşkunoğlu, "Hala bunu kabul etmiyorum. Oğlumun resimlerine bakmıyorum. Evdeki odasına bile daha hiç girmedik. Nasıl girelim? Biz bunu kabul edemiyoruz. Ulaş'ın cenazesine gitmedik. Dostlarımız inatla cenazeye katılmamızı istedi. Evladımı gömecekler, buna nasıl bakabilirim? Oğlumuzu gömerlerken nasıl onu izleyebiliriz?" dedi. Ulaş, defnedildikten 3 gün sonra mezarına gittiklerini belirten Coşkunoğlu çifti, o günden sonra da her gün düzenli olarak mezarlığı ziyaret ettiklerini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acı yüklü salıncak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN