Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temayülden 3 isim çıktı

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül’ün görevinden istifa etmesinin ardından temayül yoklaması yapıldı. 210 partili yeni başkan için oy kullandı. Sandıktan 3 isim ön plana çıktı

Giriş Tarihi: 16.4.2019
Temayülden 3 isim çıktı
AK Parti İzmir eski İl Başkanı Aydın Şengül, geçtiğimiz hafta sonu görevinden ayrıldı. İstifasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunan Şengül'ün ardından, AK Parti Genel Merkezi yeni il başkanı belirlemek için çalışmalara başladı. Bu kapsamda, pazar günü partililer, il binasında yapılan temayül yoklamasına katıldı. AK Parti üyeleri, en az üç isim yazarak burada kurulan sandıklara attı. Yaklaşık 210 kişinin katıldığı temayül yoklamasında, Aydın Şengül'ün adı ilk sırada çıktı. Şengül'ün yönetimde Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Tanfer Kemerli'nin, yüksek oy alan ikinci isim olduğu kaydedildi. Sandıktan üçüncü olarak ise İzmir eski milletvekili Kerem Ali Sürekli'nin adının çıktığı belirtildi.

BU HAFTA BELLI OLACAK
Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, pazar akşamı İzmir'e geldi. Temayül yoklaması sonrası teşkilatta görev alan bazı isimlerle özel görüşmeler yapan Kandemir, daha sonra İzmir'den ayrıldı. İzmir'deki temayül yoklaması sürecini yürütmek için görevlendirilen AK Parti Ege Bölge Koordinatörü ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Maraş Milletvekili Ahmet Özdemir ve AK Parti eski milletvekili Nihat Öztürk, sandık sonucunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacak. AK Parti'nin yeni il başkanının, bir hafta içerisinde netleşmesi bekleniyor.

Şengül'den veda mesajı
GÖREVINDEN ayrılan Aydın Şengül, sosyal medya hesabından veda mesajı yayınladı. Şengül, "Ülkemizi ve partimizi geleceğe taşıyacak gençlerin önünün açılması için de tereddüt etmeden gerekeni yaptık. Bizler, bu onurlu görevi asla eğilip bükülmeden, yanlışlıkları haykırarak, dik duruşumuzdan taviz vermeden, layıkıyla yerine getirmek için çalıştık. Ego ve nefsimize yenik düşmedik. Bu süreçte en büyük destekçimiz de fedakarca, gece gündüz demeden çalışan teşkilat mensuplarımız oldu" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temayülden 3 isim çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN