Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan işbaşında

1. Lig şampiyonu Ege kulübünün stadında ilk kazmayı başkan vurdu. Stadyumun koltuk kapasitesi arttırılarak loca yapılıp çim zemin yenilecek. Tadilat çalışmasının 15 milyon TL’ye mal olması bekleniyor

Giriş Tarihi: 14.6.2019
Başkan işbaşında

Uzun bir aradan sonra Spor Toto Süper Lig'e yükselen Denizlispor'da, dün başlayan stat tadilatında ilk kazmayı kulüp başkanı Ali Çetin vurdu. İş makinasının başına geçen başkan Çetin, tadilat kapsamında duvarları yıkarak hafriyatı kamyonlara kendi yükledi. Tadilatın yaklaşık iki ayda tamamlanması ve 15 milyon TL'ye mal olması bekleniyor. Tadilat kapsamında stadın koltuk kapasitesi yaklaşık 3 bin 200 kişi arttırılacak, tribünlerin üstü kapatılacak, localar yapılacak ve çim zemin yenilecek. Başkan Çetin usta bir operatör gibi iş makinası ile tribünler önündeki duvarları yıkıp çıkan hafriyatı ise kendisi kamyonlara yükledi.
"PARAMIZI TRANSFERLERE HARCIYORUZ"
TADILATIN toplamda 15 milyon TL'ye mal olacağını ancak kendilerinin toplayacakları malzeme bağışı ile bu rakamı 5 milyon TL'ye düşüreceklerini kaydeden başkan Çetin şunları söyledi: "Hedefimiz 2 ayda her şeyi bitirmek. Tribünlerin üst kapamaları da buna dahil. Stat da çalışmaların yetişmeme gibi bir ihtimali yok, zemin de buna dahil. Herhalde 45 gün gibi bir sürede tamamlarız. Bizim asıl işimiz çatı ve genel tadilat. Onda da bir sıkıntı olmayacak zaten çünkü 15 günde bir maç oynuyoruz."
HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYUYOR
"HEDEFLEDIĞIMIZ süre içerisinde bitirmeyi düşünüyoruz. Burada yapılan her şey imece usulü. Herkes taşın altına elini koyuyor, dökülecek betonda da yardım isteyeceğiz. Paramız yok, biliyorsunuz. Paramızı transferlere harcıyoruz. Stadyumuzun koltuklarını da değiştiriyoruz. Stadı tuvaletler dahil taraftarlarımızın istediği hale getirmek için uğraşıyoruz. Normalde bu yatırımların hepsinin 15 milyon TL olması bekleniyor ama bizim bitireceğimiz rakam 5 milyon TL."

"OSMAN ZOLAN'A TEŞEKKÜR EDERİM"
İŞ makinesinden indikten sonra kameraların karşısına geçen ve çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan başkan Ali Çetin, çalışmaların Denizli'ye hayırlı olmasını diledi. Süper Lig'e çıkmadan önce tadilat konusunda söz verdiklerini hatırlatan Başkan Çetin, tadilat çalışmasının belirledikleri zaman aralığında bitirilmesi için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. Başkan Çetin, "Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bütün gerekli araçları buraya yığdı tadilat için. Yapılamaz denileni yapmaya çalışacağız ve kısa sürede de bunu başaracağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan işbaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN