Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de 850 bin öğrenci karne aldı

’de 2018-2019 eğitim öğretim yılı 850 bin öğrencinin karne almasıyla tamamlandı. Vali Ayyıldız ve İl Müdürü Yahşi, düzenlenen törende öğrencilere karnelerini verdi

Giriş Tarihi: 15.6.2019
İzmir’de 850 bin öğrenci karne aldı

Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir'de de karne sevinci yaşandı. İzmir'de 850 bin öğrenci karnelerini aldı. İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi de, Konak Hamdi Dalan Özel Eğitim Okulu'nda düzenlenen törenle özel öğrencilere karnelerini verdi. Sınıfları gezen protokol, daha sonra atölyeyi de ziyaret ederek öğrenciler ve velilerle sohbet etti. İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "2018-2019 eğitim öğretim yılını İzmir'de 60 bin öğretmen, 850 bin öğrenci ile kazasız belasız bir şekilde tamamladık. Öğrencilerimizin aldığı karnelerin başarılı olduğunu görüyorum. Velilerimizin de bu karneleri kendi karneleri gibi değerlendirmelerini istiyorum. İçinde bulunduğumuz özel eğitim okulunun çok güzel bir hikayesi var. Yaklaşık 10 dönümlük bir arazide boş, iptidai şartlarda bulunan bir binanın hayırseverimiz Aysu Dalan tarafından eğitim öğretime kazandırıldı.Kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

HAYALIMIZE KAVUŞTUK
Karne töreninde en az öğrenciler kadar veliler de heyecanlıydı. Çocuğunu 6 yıl okula gönderemediğini, İstanbul'dan İzmir'e taşındığını ve 23 yaşındaki oğlu Alper Önal'ın bir yıldır eğitime devam ettiğini belirten veli Müzeyyen Önal, "6 sene boyunca çocuğum için okul sırası beklemiştim. Okul bulamamıştım. Sonra bizi bu okula kayıt için çağırdılar. Geldiğimde çok şaşırdım. Hiç böyle bir okul beklemiyordum. Çocuğuma eğitim versin de, yıkık dökük olsa da olur diye düşünüyordum ama bu okul benim için rüya gibi oldu. Donanımı, öğretmenler, idareciler, herkes o kadar seçilmiş ki sanki rüyadayım. Birileri beni uyandırıp 'kalk' diyecek gibi korku var içimde. Her şey kelimelerle anlatılamayacak kadar fevkalade. Hayırseverlerimize ve Milli Eğitim'e teşekkür ediyoruz. Bu okul bize armağan" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de 850 bin öğrenci karne aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN