Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 bin sazan yavrusu suya bırakıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kentteki 17 göle 100 bin adet pullu sazan yavrusu bırakıldı. Vatandaşlar, yavru sazanların suya bırakılmasını memnuniyetle karşıladı

Giriş Tarihi: 13.7.2019
100 bin sazan yavrusu suya bırakıldı
MANISA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, pullu sazan balığı yavrularını suyla buluşturdu. Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen 'Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi' kapsamında, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğünce üretilen pullu sazan balığı yavrularından 100 bin adet pullu sazan yavrusu, Su Ürünleri Mühendisleri tarafından Manisa'ya getirildi. Balıklar, 7 ilçedeki toplam 17 adet baraj gölü, göl ve gölete bırakıldı.

TÖREN DÜZENLENDI
Pulla sazanların suya bırakılması için Gölbaşı Mahallesi'nde bulunan Demirköprü Baraj Gölü'nde bir tören düzenlendi. Düzenlenen törene; Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Hidayet Kıykaç, Köprübaşı İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Taner Erik, Su Ürünleri Kooperatifi üyeleri, su ürünleri mühendisleri ile balıkçılar katıldı. Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, "Vatandaşlarımızın usulsüz ve kaçak balık avcılığını en yakın İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine veya Alo 156 Jandarma hattına bildirmeleri sorumlu bir vatandaşlık görevidir" dedi. Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince göl ve göletlere yavru sazan balıklarının bırakılması, bölgedeki vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 bin sazan yavrusu suya bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN