Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keşke ’da ben de şehit olsaydım

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında asker olan Emrah Çetin, halka ateş etmediği için komutanı tarafından vuruldu. Gazi Emrah Çetin: Keşke ben de o gece Ömer Halisdemir gibi şehit olsaydım

Giriş Tarihi: 13.7.2019
Keşke 15 Temmuz’da ben de şehit olsaydım
İzmir'in Ödemiş ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki Çetin, 15 Temmuz günü askerlik görevini yaptığı Malatya 2. Ordu Komutanlığı'nda yaşadığı olayları hala unutamıyor. Gazi olduktan sonra Ödemiş Adliyesi'nde idari işler personeli olarak göreve başlayan Çetin, hain darbe girişiminin yıldönümünde o günü tekrar yaşıyor. Çetin, o gece uyurken koğuşa gelen bir üsteğmen tarafından uyandırıldıklarını, silahlarını aldıktan sonra askeri birliğin kapısına götürüldüklerini söyledi. Halk ve polisle karşı karşıya gelince darbe olduğunu anladığını belirten Çetin, "Başımızdaki hain yüzbaşı bize ateş etmemiz konusunda emir verdi. Ben ateş etmeyince beni açık alana götürdü. Orada bir çam ağacı vardı. Ağacın arkasında saklandım. Yüzbaşı, astsubaya bana ateş etmesi için emir verdi. Kolumdan vuruldum, karnıma şarapnel parçası isabet etti" dedi.

'İZI KAPATTIRMAM'
O gün kendisine ateş etmesi emrini veren yüzbaşının daha sonra tutuklandığını belirten Çetin, "Hain darbe girişiminin yaşandığı o gece, halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Sokağa çıkın' çağrısına yanıt vermesi sayesinde hainler emellerine ulaşamadı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü geldiği zaman aklına hep o gece yaşadığı kötü anlar geliyor. O gün okunan selalar ile hayatını kaybeden şehitler ve gaziler aklıma geliyor. Ben de gazi oldum, çok gururluyum. 15 Temmuz ile ilgili vücudumda bir mühür taşıyorum 'izi kapattırabilirsin' dediler ama bunu kabul etmedim. Keşke ben de Ömer Halisdemir komutanım gibi şehit olsaydım. Şimdiki aklım olsa, bize halka ateş edin diyen hain yüzbaşıyı o an vururdum" diye konuştu. Gazi olarak kabul edilmesinin ardından Ödemiş Adliyesi'nde idari işler personeli olarak göreve başladığını, adliye içinde en çok sevdiği yerin "15 Temmuz anı köşesi" olduğunu belirten Çetin, duvarda fotoğrafı bulunan Ömer Halisdemir'in ne kadar kahraman bir asker olduğunu bir kez daha anladığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keşke 15 Temmuz’da ben de şehit olsaydım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN