Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezarlığı çiçek bahçesine çevirdi

Ödemişli çiçekçi Şükrü Kocabıyık, 2010 yılında çıkan yangında annesi ve kızkardeşini kaybetti. Kocabıyık, sevdiklerinin mezarlarının bulunduğu kabristanı çiçeklerle renklendirdi

Giriş Tarihi: 2.12.2019
Mezarlığı çiçek bahçesine çevirdi
İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Seyrekli Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk ve 2 torun sahibi Şükrü Kocabıyık (60), 2010 yılında annesi Ömriye Kocabıyık ve kız kardeşi Ayşe Özpınar'ı yangında yitirdi. Kocabıyık, yan yana defnedilen annesi ve kardeşinin mezarlarını çiçek bahçesine çevirme kararı aldı. Kocabıyık, mezarları Güney Amerika ve Karayipler'e özgü çiçekli bir çalı türü olan 'ağaç menekşesi' adlı bitkiyle süsledi. Çalışmayı beğenen mahalle sakinleri, Şükrü Kocabıyık'tan kendi yakınlarının mezarlarına da aynı bitkiyi dikmesini istedi. Kimseyi kırmayan Kocabıyık, 5 dönümlük kırsal mahallenin mezarlığının bakımını ücretsiz üstlendi. Ayrıca mezarlığa çeşitli türde rengarenk çiçekler dikti. Kocabıyık'ın yaptığı çalışmayla mezarlık, çiçek bahçesine döndü.

BAKIMI ÜSTLENDİ
Şükrü Kocabıyık, "Annemin ve kız kardeşimin başına ağaç menekşesi dikmiştim. Ağaçlar büyüdüler. Eflatun rengi çiçekleriyle herkesin dikkatini çekti. Birçok kişi yakınlarının mezarlarına da çiçek dikmememi istedi. Gelen talepler üzerine mezarlığı çiçek bahçesine çevirdim. Mezarlıktaki tüm çiçeklerin bakımını ve sulanmasını ücretsiz olarak üstlendim" dedi. Seyrekli Mahallesi Muhtarı Yücel Yıldız (52) ise "Tüm mezarlığın, çiçeklendirme ve ağaçlandırma işlemini de Şükrü Kocabıyık yapıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezarlığı çiçek bahçesine çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN