Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaçak üretim yapan fırsatçılara operasyon

polisi, koronavirüs salgınını kaçak maske üreterek fırsata çevirmek isteyenlere yönelik operasyon düzenledi. Ekipler, hijyen standartlarına uymayan bin 500 adet maske ele geçirildi

Giriş Tarihi: 26.3.2020 ABONE OL
Kaçak üretim yapan fırsatçılara operasyon
İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgınını fırsata çevirmeye çalışanlara göz açtırmıyor. İzmir polisi, koronavirüs salgını sonrası maske, eldiven ve dezenfektan gibi ürünlere duyulan ihtiyacı kaçak üretim yaparak fırsata çevirmek isteyenlere geçit vermiyor. Polis ekipleri, Bornova ilçesi Yeşilova semtindeki iki tekstil atölyesinde mevcut üretimin durdurulduğu ve hijyensiz ortamda kalite standartlarının altında tıbbi maske üretilerek piyasaya sürülmeye çalışıldığı bilgisini alınca operasyon için harekete geçti. Belirlenen adreslere önceki gün operasyon düzenleyen kaçakçılık polisi, kutular içerisindeki ve dikiş masalarının üzerinde toplam 1500 maske ele geçirdi. İki ayrı işyerinin sahibi Mümtaz Y. ile Erdal Y. hakkında Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından işlem yapıldı. Polis kamerasına yansıyan görüntülerde, atölye çalışanlarının hijyenik olmayan bir ortamda çıplak elleriyle maske kesimi, dikimi ve paketlemesi yaptığı görüldü. Maskeler polis ekipleri tarafından imha edilmek üzere toplandı.

BASKINLAR SÜRECEK
Olayla ilgili Egeli Sabah'a konuşan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, "Bu kritik günlerde ülkemizin korona virüse karşı ciddi bir mücadelesi var. Vatandaşlarımız da bu konuda duyarlı. İzmir Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edenlere fırsat vermeyeceğiz. Operasyonlarımız bundan sonra aralıksız devam edecek. Kaçak üretim yapanlara yönelik elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak üretim yapan fırsatçılara operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA