Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Stokçular yüzünden sektör karalanıyor’

Koronavirüs salgını nedeniyle maske, eldiven ve dezenfektan karaborsaya düştü. TÜMDEF Yönetim Kurulu Üyesi Onur Akgün, “Yaşananlardan sektör değil, stokçular sorumludur” dedi

Giriş Tarihi: 26.3.2020 ABONE OL
‘Stokçular yüzünden sektör karalanıyor’
HER geçen gün daha geniş kitlelere yayılan koronavirüs salgını, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de olumsuz yönde etkiledi. Salgını fırsata dönüştürmek isteyen bazı uyanıklar stok yaparak virüsle mücadelede sıkça tüketilmeye başlanan koruyucu maske, dezenfektan ve eldiven fiyatlarının fırlamasına neden oldu. Daha önce 15-20 kuruştan satılan maske, karaborsaya düşerek 5 liradan alıcı bulmaya başladı.

PERSONELE BİLE YOK
Türk Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Tıbbı Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği Başkanı Onur Akgün, "Bu süreçte bırakın stok yapmayı, tıbbi cihaz üretimi yapan firmalarımız üretim tesislerinde çalışan personeline dahi maske bulmakta zorlanmıştır" dedi. Yaşananlardan tıbbi cihaz üretimi yapan firmaların değil stokçuların sorumlu olduğunu hatırlatan Akgün, "Ülkemiz tıbbi cihaz endüstrisi dışında yer alan güçlü sermaye oyuncuları, stokçu, komisyoncu ve yüzdeci diye tabir edeceğimiz kişi ya da firmalar, maske ve koruyucu ürünleri, ithal ederek, stok yaparak, merdiven altı üretim yaptırarak, fahiş fiyatlara çıkmasına neden olmuştur. Tıbbi Cihaz Endüstrisi, bu zorlu süreçte sağlık kurumlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın yanındadır" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
‘Stokçular yüzünden sektör karalanıyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA