Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar

Çocuğunuz için en doğru okulu seçerken pek çok etkeni göz önünde bulundurmanız gerekir

Giriş Tarihi: 29.5.2009
Çocuğunuzu herhangi bir nedenden dolayı başka bir okula mı yollamayı düşünüyorsunuz? Yoksa çocuğunuz okula yeni mi başlayacak? Neden ne olursa olsun, okul seçimi son derece dikkatli yapılması gereken bir seçim. Çocuğunuz için en iyi okulu seçerken aşağıdaki etkenleri göz önünde bulundurun.

Sınıf Büyüklüğü:
Sınıflardaki çocuk sayısı çocuğunuzun öğrenme hızını önemli ölçüde etkileyebilir. Devlet okullarımızda sınıf başına düşen öğrenci sayısı ne yazık ki genelde çok fazladır. Özel okullar genel olarak daha küçük sınıflara sahiptir.

Okul Büyüklüğü: Bazı çocuklar büyük okullarda okumayı daha çok sever, çünkü daha fazla oyun arkadaşları olur, ayrıca bu tür okullar öğrencilerine genelde devlet okullarımız genelde büyüktür öğrencilerine gereken ilgiyi gösteren, onları gelecek yaşamlarına en iyi şekilde hazırlamayı amaşlayan pek çok değerli öğretmene sahip.

Okulun Konumu: Pek çok aile çocuklarını rahat ulaşım açısından, evlerine yakın bir okula göndermeyi tercih eder. Okul seçimi yaparken, çocuğunuzun ev-okul arası yolculuğunun güvenli olması üzerinde durun. Çocuğunuzu trafik kuralları konusunda eğitin. Okul yürüyüş mesafesindeyse, ilk birkaç gün çocuğunuzu okula kendiniz götürün. Bunu yaparken, trafiğin en sakin ve güvenli olduğu güzergahı seçin. Okul daha uzak mesafedeyse, servise verin.

SINAV MARATONU 31 MAYIS'TA BAŞLIYOR
2008-2009 eğitim öğretim yılı 12 Haziran'da sona erecek. Öğrencileri tatil heyecanının yanı sıra yaklaşan sınavların da heyecanı da sarmaya başladı. Buna göre Özel okullar sınavı 31 Mayıs'ta yapılacak. SBS, 6. sınıflar için 13 Haziran, 7. sınıflar için 7 Haziran, 8. sınıfların katılacağı SBS, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Polis Koleji Aday Tespit Sınavı 6 Haziran'da, 7. sınıfların katılacağı SBS, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Polis Koleji Aday Tespit Sınavı ise 7 Haziran'da yapılacak, 6. sınıfların katılacağı SBS, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Polis Koleji Aday Tespit Sınavı ise okulların kapanmasından bir gün sonra 13 Haziran'da yapılacak. 15 milyonun üzerinde öğrenci ise 2009-2010 eğitim öğretim yılına 24 Eylül 2009 Perşembe günü başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN