Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3.Uluslararası e-Ögrenme Konferansı Kapsamında İstanbul Üniversitesi'nde Panel

Giriş Tarihi: 24.5.2010 13:27 Güncelleme Tarihi: 24.5.2010 13:31 ABONE OL
İstanul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Rektörlük Binası Doktora Salonu'nda 12.05.2010 tarihinde "Öğretim Üyelerinin e-Öğrenme'ye ilişkin tutumu: Türkiye ve Amerika Deneyimleri" konulu panel gerçekleştirilmiştir.

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sevinç Gülseçen'in hoşgeldiniz mesajının ardından İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Çiğdem Kayacan açılış konuşmasını yapmıştır. Prof. Dr. Erdal Balaban (İstanbul Üniversitesi) yönetiminde gerçekleşen panele; Yasemin Tunç (Ball State University, USA), Prof. Dr. Uğur Demiray (Anadolu Üniversitesi), Doç. Dr. Alper Cihan (İstanbul Üniversitesi), Doç. Dr. Kürşat Çağıltay (ODTÜ), Yrd. Doç. Dr. Fatih Gürsul (İstanbul Üniversitesi) konuşmacı olarak katılmıştır.

Panele katılan konuşmacılar e-Öğrenme alanındaki kurumlarındaki deneyimlerini dinleyicilere aktarmış, dinleyicilerden gelen soruları yanıtlamışlardır.

Yasemin Tunç, Ball State Üniversitesi'ndeki öğretim görevlilerini içerik geliştirme konusunda desteklediklerini, yönetim değerlendirme ve kullanım hakkında yüzyüze ve uzaktan eğitim imkanları ile eğitimler organize ettiklerini, öğretim elemanlarının bu eğitimler sonucunda daha olumlu yaklaşım sergilediklerini ifade etmiştir.

Prof. Dr. Uğur Demiray Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi deneyimini paylaşmış, açıköğretim için geliştirilmiş içerik tasarımının sınıf eğitimi için geliştirilen içerikten farklı olması gerektiğini vurguladı.

Doç. Dr. Alper Cihan İstanbul Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ilgili gelişmeleri belirtmiştir.

Doç. Dr. Kürşat Çağıltay ODTÜ'deki internette yayınlanan "açık ders malzemeleri" hakkında ayrıntılı bilgi vermiştir.

Yard. Doç. Dr. Fatih Gürsul ise yüzyüze eğitim ile sınıf eğitimini karşılaştıran araştırmasından örnekler sunmuş ve konu ile ilgili görüşlerini belirtmiştir.

ARKADAŞINA GÖNDER
3.Uluslararası e-Ögrenme Konferansı Kapsamında İstanbul Üniversitesi'nde Panel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA