80 yollara düştü

ve işbirliği ile düzenlenen “” kapsamında 80 ABDli ortaokul ve lise öğretmeni ’yi bu yaz ziyaret edecek.

Giriş Tarihi: 24.6.2010 16:11 Güncelleme Tarihi: 24.6.2010 16:15
ABD'nin Alabama, California, Hawaii, Kansas, Michigan, Missouri, Montana, New York, North Carolina, New Hampshire, New Mexico, South Dakota, Texas, Washington eyaletleri ve Washington, DC bölgesinden gelecek öğretmenler İstanbul'dan başlayarak Marmara, Ege ve İç Anadolu'ya uzanan 13 günlük bir inceleme gezisine katılacaklar.

tarafından 2007 yılından bu yana yürütülen program ile yaz sonu itibariyle 296 e ulaşılacak.

Turkish Cultural Foundation İcra Direktörü Güler Köknar, "2000 yılından beri kuruluş amaçlarımız doğrultusunda 'yi ve Türk kültürünü özel programlarla tanıtmayı sürdürmekteyiz. Amerika ile Türkiye arasında kültür ve eğitim alanlarında köprü vazifesi gören faaliyetlerimiz kapsamında bu yaz 80 ABDli öğretmeni Türkiye'de ağırlayacağız. Böylece öğretmenler, Türkiye'nin binlerce yıllık uygarlık tarihiyle ve özellikle Anadolu'daki bin yıllık Türk kültür mirasıyla tanışacaklar. Okullarımızı, eğitim ve kültür kurumlarımızı ziyaret ederek okul yöneticileriyle, öğretmenlerle ve sivil toplum kuruluşlarıyla tanışmanın yanı sıra Türkiye'nin güncel önemini ve kültürel zenginliğini tanıyacaklar. Amerika'ya döndüklerinde ise Türkiye'yi ilgili derslerinde ele almakta ve ayrıca okullarında ve yaşadıkları şehirlerde Türkiye'yi tanıtıcı programlar düzenlenmesine ön ayak olmaktadırlar. Bu çalışmalar Vakfımızın 'insandan insana tanıtım' felsefesini yansıtmaktadır."

'nin yanı sıra,Turkish Cultural Foundation ve of America'ya bağlı yerel kuruluşlar ile ortaklaşa düzenlenen Türkiye çalıştaylarına da 2007 yılından bu yana 2000'e yakın Amerikalı öğretmen katılarak Türkiye hakkında bilgilendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
80 Amerikalı öğretmen yollara düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN