lar edildi

Giriş Tarihi: 9.3.2011 07:19 Güncelleme Tarihi: 9.3.2011 17:44
Ana Valiliği kar yağışı nedeniyle eğitime verilen arayı bir gün daha uzattı.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentin Salı gününden itibaren soğuk ve etkili kar yağışının etkisi altına girdiği belirtilerek, ani sıcaklık düşüşleri sonucu buzlanma ve don olaylarının meydana geldiği hatırlatıldı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün hava tahminlerine göre, Perşembe gününden itibaren kuvvetli rüzgarın yanı sıra, etkisini giderek azaltan kar yağışının devam edeceği belirtilen açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararıyla, resmi ve özel ilk ve orta dereceli lar ile yaygın eğitim kurumları, anaokulları ve kreşlerin 10 Mart Perşembe günü de edilmesine karar verildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar, kalp ve böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanlar ile engelli kamu personelinin de 10 Mart Perşembe günü idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Ani sıcaklık düşüşlerinin sebep olacağı buzlanma ve don olayıyla birlikte kar yağışının da etkisini devam ettireceği kaydedilen açıklamada, olumsuz şartlara karşı Ankara Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ile tüm kamu kuruluşlarının üstün görev ve sorumluluk anlayışı içerisinde hizmetlerini aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİME BİR GÜN ARA VERDİ

Ankara'da yağan yoğun kar nedeniyle Hacettepe Üniversitesi eğitime bir gün ara verdi.

Hacettepe Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin tüm kampüslerinde yoğun kar yağışı sonucu oluşan ulaşım güçlükleri nedeniyle, 10 Mart 2011 Perşembe günü eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ise perşembe günü sadece bulunması zorunlu olan personelin görev yapacağını açıkladı.

GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE BUGÜN VE YARIN EĞİTİME ARA VERİLDİ

Başkentteki olumsuz hava koşulları nedeniyle Gazi Üniversitesinde bugün ve yarın eğitime ara verildi. Üniversiteden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm yerleşkelerde bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

BALIKESİR

Yoğun kar yağışı nedeniyle Balıkesir merkez ile 8 ilçede ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün, Bandırma'da iki gün ara verildi.

Balıkesir Valiliği, şehir merkezi ile Susurluk, Manyas, Erdek, Gönen, İvrindi, Savaştepe, Bigadiç ve Sındırgı'daki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün, Bandırma'da iki gün ara verildiğini bildirdi. Kent merkezi ve bu ilçelerde, engelli kamu çalışanları da bir gün idari izinli sayılacak. Bu arada, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörlüğü de eğitime bir gün ara verdiğini açıkladı.

KARAMAN

Karaman'da il merkezi ve bağlı köylerle Sarıveliler ilçesinde eğitime verilen ara bir gün uzatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun, meteoroloji yetkililerininden aldıkları bilgiye göre Karaman'da yarın da yoğun kar yağışı beklendiğini söyledi.

Altun, il merkezi ve bağlı köylerle Sarıveliler ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verilmesini kararlaştırdıklarını belirterek, ''Diğer ilçelerimizde eğitime verilen aranın uzatılması yönünde şu ana alınmış bir karar yok'' dedi.

Öte yandan Karaman meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, yaptığı yazılı açıklamada, kar yağışının yarın da devam edeceğini, bugün ve yarın gece, orta şiddetli don olayının beklendiğini bildirdiler.

SAKARYA

Sakarya'da yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçeye bağlı köy okullarında eğitime ara verildi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Geyve, Hendek, Akyazı ve Taraklı'ya bağlı köy okullarında iki gün,Kocaali ilçesine bağlı köy okullarında ise eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi. Yazıcı, ilçe merkezlerindeki okullarda eğitime ara verilmediğini belirtti.

BURDUR-MERSİN-Antalya

Yoğun kar yağışı nedeniyle Burdur merkez ve 5 ilçe ile Mersin'in Çamlıyayla ve Antalya'nın Akseki ilçelerinde eğitime ara verildi.

Burdur kent merkezinde kar kalınlığı 30, yüksek kesimlerde ise 50-100 santimetre olarak ölçüldü. Etkili kar yağışı nedeniyle Burdur İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il merkezi, Gölhisar, Çeltikçi, Çavdır, Tefenni ve Altınyayla ilçelerinde eğitime bugün ara verildi. Taşımalı eğitimle 49 yerleşim merkezinden 9 okula gelen 972 öğrencinin de izinli sayılacağı kaydedildi.

Bu arada Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde eğitime bugün ara verildi. Çamlıyayla Kaymakamı Lokman Önder yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinden, belde ve 9 köye ulaşımda sıkıntı yaşandığını söyledi. Önder, ilçede eğitime bugün ara verildiğini bildirdi.

Antalya'nın Akseki ilçesi Kaymakamı Mekan Çeviren başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da, yoğun kar yağışı nedeniyle Akseki merkez, belde ve köylerindeki okullarda yarın eğitime ara verilmesi karara bağladı.

NİĞDE

Niğde'de kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime öğleden sonra ve yarın ara verildi. Niğde İl Sağlık Kurulu, etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle kent merkezi ve ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verilmesi kararı aldı.

ZONGULDAK

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 2 gün ara verildi.

Devrek Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, kar yağışı nedeniyle bazı köy yollarında ulaşımın sağlanamadığını belirterek, taşımalı eğitim kapsamında 2 bin 310 öğrencinin öğrenim gördüğü 12 okulda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini söyledi.

BİLECİK-DÜZCE

Bilecik'in Pazaryeri ile Düzce'nin 5 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Yağışın etkili olduğu Pazaryeri ilçe merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 40 santimetre olarak ölçüldü. Yoğun kar yağışı nedeniyle Pazaryeri Kaymakamlığı, merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bugün ara verilmesi kararı aldı. Bilecik'te taşımalı eğitim veren okullarda da eğitime bugün ara verildi.

Öte yandan kar yağışının etkili olduğu Düzce'de de valilik, Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova, Cumayeri ve Çilimli ilçelerinde eğitime bugün ara verilmesini kararlaştırdı.

KONYA

Konya kent merkezi ile Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün, Akşehir, Akören, Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Güneysınır ve Hüyük ilçelerinde de bir gün tatil edildi.

Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Meteoroloji yetkililerinden Konya'da etkili olan kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği bilgisini aldıklarını söyledi. Şahin, bu bilgi dahilinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Konya kent merkezinde okulların bugün ve yarın tatil edildiğini bildirdi.

Kar yağışının etkisini artırarak sürdürdüğü Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde okullarda eğitime 2 gün, Akşehir, Aköreni, Ahırlı, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Altınekin, Hüyük ve Güneysınır ilçelerinde de bir gün süreyle ara verildi. Öte yandan, Konya-Antalya kara yolu Alacabel mevkisinde de kar yağışının aralıklarla devam ettiği, araçların zincirsiz geçişine izin verilmediği belirtildi.

BURSA

Bursa'da, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle perşembe günü de eğitime ara verildiği bildirildi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ''Bursa Valiliği kararıyla yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde tüm resmi ve özel öğretim kurumlarında Perşembe günü (1 gün süreyle) eğitim-öğretime ara verilmiştir'' denildi.

İl genelinde bugün de aynı nedenle okullar tatil edilmişti.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 13 ilçedeki tüm okullarda eğitime yarın ara verilecek.

Devam eden kar yağışı nedeniyle, merkez ve köyler ile Başmakçı, Dinar, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa, İhsaniye, İscehisar, Bayat, Emirdağ, Bolvadin, Çay, Sultandağı ve Şuhut ilçeleri ve köylerindeki tüm okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi.

Öte yandan kar nedeniyle okulların tatil edildiği ilçelerde çalışan engelli kamu görevlileri de yarın idari izinli sayılacak.

BOLU

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu genelinde taşımalı eğitim veren okullar ile Çorum'a bağlı Sungurlu ve Oğuzlar ilçesinde eğitime ara verildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin bugün ve yarın izinli sayılacakları bildirildi. Çorum'da da yoğun kar yağışının etkili olduğu iki ilçede eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Sungurlu ilçesinde bugün, Oğuzlar ilçesinde bugün ve yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

DÜZCE

Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle kent genelinde okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi, Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova, Cumayeri, Çilimli, Akçakoca ve Gölyaka ilçelerinde okulların yarın da tatil edildiği kaydedildi.

Bu arada Düzce'de kar yağışı nedeniyle 100'ün üzerinde köy yolu ulaşıma kapanırken, İl Özel İdare Müdürlüğü karla mücadele ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullar tatil edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN