Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye

() bünyesinde, multimedya sistemlerini destekleyen kuruldu.

Giriş Tarihi: 24.3.2011 17:13 Güncelleme Tarihi: 24.3.2011 17:14
PAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fatih Yayla, gazetecilere yaptığı açıklamada, Müzik ve Sahne Sanatları binasında kurulan kütüphanenin son sistem teknolojik cihazlarla donatıldığını söyledi.

Yayla, 5 binin üzerinde albüm, bilimsel ve kültürel yayınların yüklendiği dijital kütüphanenin öğrencilere hizmet vermeye başladığını belirtti.

Digital kütüphanede, Macintosh tabanlı kablosuz multimedya sistemi aracılığıyla öğrencilerin bir tıklamayla 5 binin üzerinde albüm, bilimsel ve kültürel yayınlara ulaşabileceğini ifade eden Yayla, ayrıca Türkiye'de müzik alanında basılı tüm kitapların kütüphaneye kazandırılması için çalışma yürüttüklerini anlattı.

Haziran ayına kadar teknik ve içerik anlamında tüm hazırlıkların tamamlanacağını açıklayan Yayla, oluşturulan arşiv ile öğrencilerin on-line olarak rahatça birçok bilgi ve esere ulaşabildiğini söyledi.

Yayla, ''Türkiye'de böyle bir kütüphanenin örneğine rastlamadık. Dünyada ise kültür merkezlerinde bu tür kütüphaneler yer alıyor'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PAÜ'ye dijital kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN