Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altınbaş'ın iddiası 'altın nesil'

, ile geleceğin 'altın' çocuklarını yetiştirme hedefinde

Giriş Tarihi: 12.5.2011
Altınbaş Holding, 1950'lerde kuyumculuk sektörüyle çıktığı yola enerji, finans, lojistik, gayrimenkul, spor ve eğitim alanlarında bünyesinde barındırdığı 35 markayla devam ediyor. Sosyal sorumluluk ve eğitim projelerini Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı kanalıyla hayata geçiren holding, 2011- 2012 yılında öğrenci alımına başlayacak olan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'yle geleceğin 'altın' çocuklarını yetiştirme hedefinde. Beş fakülteyle eğitime başlayacak olan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, ağırlıklı olarak burslu eğitim verecek.

HEDEF FARKLILIK

Bu yıl beş fakülte ile ilk öğrencilerini alacak olan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, "Altınbaş Holding, üniversitemizin temelini oluşturuyor. Bu nedenle sorumluluğumuz çok büyük. Yetiştireceğimiz öğrenciler diğerlerinden çok farklı olmak zorunda. Kendi toprağına ve kültürüne yabancılaşmamış altın bir nesil yetiştirmek istiyoruz" diye konuştu. Altınbaş Holding ve Kemerburgaz Üniversitesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altınbaş, "Bulunduğumuz tüm sektörlerde hedeflediğimiz noktalara geldik. Yeni hedeflerimize de hızla yürüyoruz. Fakat gördük ki, sadece kendini düşünenler kısa vadede kazanır, uzun vadede kaybeder. Kendimizle birlikte ülkenin de kalkınmasına katkı sağlamak için elimizi taşın altına koyduk" dedi.

Akademi ile iş dünyası yakınlaşacak
Altınbaş Holding ve Kemerburgaz Üniversitesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altınbaş, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'ni, en kapsamlı ve en prestijli proje olarak hayata geçirdiklerini söyledi ve ekledi: "Akademik kadroların bilim üretirken, uygulamayla yakın ilişkide olmak için gösterdiği yoğun çabanın da farkındayız. Bu olumsuzlukları kaldırmak için yola çıktık."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altınbaş'ın iddiası 'altın nesil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN