Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğa Koleji'nden NBA'e uzanan bir başarı hikayesi

Giriş Tarihi: 1.7.2011 15:24
Öğrencilerine sunduğu sportif ve sosyal imkanlarla onların yeteneklerini geliştirmelerine imkan veren Doğa Koleji, 2009 yılında kazandığı Genç Basketbol Dünya Şampiyonluğu'nun mimarları olan genç basketbolcuları bugün NBA'den Türkiye'nin seçkin A takımlarına kadar pek çok başarılı pozisyonda spor kariyerlerine devam ediyor.

Dünya Şampiyonu Gençler
Doğa Koleji'nde öğrenciler sadece akademik anlamda değil, her alanda hayata daha donanımlı başlıyorlar. Binicilikten hentbola kadar neredeyse tüm spor branşlarında faaliyet göseren kurum Türkiye'nin genç sporcularına sahip çıkarak onlara zirveye basamaklarında destek oluyor. Sporcu bursuyla bu genç oyuncuları okutan, tesis ve malzeme konusunda destek olan Doğa Koleji bugün spora ve insana yaptığı yatırımların meyvelerini topluyor. Özellikle 2009 yılında Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı Genç Basketbol Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi ve Doğa Koleji'ni temsil ederek kupayı kaldıran Doğa Koleji'nin başarılı sporcuları, 2 yıl içinde spor kariyerlerinde zoru başararak çok genç yaşlarda Türkiye'nin saygın A takımlarında, Amerika'da hatta NBA'de başarılarına başarı katmaya devam ettiler.

Doğa Koleji'nden NBA'e... Enes Kanter
Doğa Koleji'ni ve Türkiye'yi temsilen Dünya Şampiyonası'nda boy gösteren öğrenciler yetenekleri, disiplinleri ve başarılı oyunlarıyla ülkemizin ve dünyanın pek çok spor klübünün dikkatini çekti. Daha lise çağındaki bu çocuklardan Enes Kanter şampiyona boyunca geleceğin yıldızı olacağının sinyallerini verdi. Sırbistan temsilcisi ile oynanan final maçına kadar her maçta Doğa Koleji'nin takım kaptanı olarak sahaya çıkan ve tüm yeteneklerini sergileyen genç oyuncu şampiyonanın en skorer oyuncusu olarak kupayı kaldırdı. Başarılı oyunuyla göz dolduran Enes Kanter aynı sene Doğa Koleji Dünya şampiyonluğu maçındaki gösterdiği başarı sayesinde sporcu bursuyla Amerika'nın saygın eğitim kurumlarından Kentucky Üniversitesi'ne kayıt oldu ve üniversitenin basketbol takımı olan Kentucky Wildcats takımında kendine yer buldu. Basketbol A Milli Takımı'na çağırılan Enes Kanter, NBA seçmelerinde Utah Jazz tarafından birinci tur üçüncü sıradan seçildi. Enes seçmelerde ilk 10'da yer alan ilk Türk oyuncu olarak da tarihe geçti.

Türkiye'nin Yıldızları Doğa Koleji'nde
Doğa Koleji'nin yetiştirdiği, okuttuğu ve desteklediği diğer genç sporcular da spor yaşamlarını başarılı bir şekilde sürdürüyor. 2010 Avrupa Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda en iyi 5 içinde yer alan ve halen Doğa Koleji'nde eğitimine devam eden Tayfun Erülkü ve takım arkadaşı Burakcan Yıldızlı Efes Pilsen'de, iş dünyasının saygın ismi Hotiç'i sporda da başarıyla temsil eden Kerem Hotiç, gelecek vadeden Oğuzhan Turan ve Efes Pilsen alt yapısından yetişen Erbil Eroğlu Fenerbahçe Ülker A Takımı'nda spor yaşamlarını sürdürüyor.

Doğa Koleji'nin 2008 yılı mezunlarından Sertaç Şanlı ve Melih Mahmutoğlu Galatasaray A Takımı'nda, 2009 yılında mezun olan Erkan Batuk ise Amerika'da NBA yıldız adaylarının boy gösterdiği ve en az NBA kadar heyecanla takip edilen üniversiteler arası lig anlamına gelen N.C.A.A (National Collegiate Athletic Association) kapsamında Orlando takımında ter döküyor. Batuk aynı zamanda üniversite eğitimini de Amerika'da devam ettiriyor.

Enes Kanter - Utah Jazz NBA
Erkan Batuk - N.C.A.A Orlando
Erbil Eroğlu - Fenerbahçe Ülker A Takımı
Oğuzhan Turan - Fenerbahçe Ülker A Takımı
Kerem Hotiç - Fenerbahçe Ülker A Takımı
Murat Nuri Kutlu - Beşiktaş A Takımı
Sertaç Şanlı - Galatasaray A Takımı
Melih Mahmutoğlu - Galatasaray A Takımı
Tayfun Erülkü - Efes Pilsen – Pertevniyal (Çifte Lisans)
Barukcan Yıldızlı - Efes Pilsen – Pertevniyal
Erdi Samet Geyik - Tofaş SAS

Doğa Koleji'nden Tam Destek!
Doğa Koleji; öğrencilerine sunduğu eşsiz sportif imkanlarla onların spora olan yatkınlıklarını ve yeteneklerini pekiştiriyor. Daha okul öncesi dönemde başlayan ve sporu sevdiren Doğa Koleji, ilköğretim 3. Sınıftan itibaren öğrencilerini branşlaşmaya yönlendiriyor. Kürekten snowboarda, badmintondan biniciliğe kadar her spor dalında faaliyet gösteren öğrenciler Türkiye ve dünya çapında pek çok başarı elde etti. Doğa Koleji öğrencileri; binicilik, kürek, basketbol, voleybol, yüzme, judo, badminton, hentbol, step ve jimnastik, futbol, dağcılık ve tırmanma gibi sportif faaliyetlerle akademik eğitimlerinin yanında sanatsal ve fiziksel gelişimlerini de üst düzey imkanlarla ve modern tesislerde sürdürüyor. Akademik başarıların yanında spor ve sanat başarılarına da önem veren ve öğrencilerini her alanda hayata donanımlı hazırlayan Doğa Koleji, öğrencilerine yurtiçinde ve yurtdışında da pek çok imkân sunuyor. Doğa Koleji'nin başarılı sporcuları milli takımlarda, NBA'de ve pek çok farklı uluslararası platformda kendine yer buluyor.

Doğa'ya Teşekkür

Enes Kanter – NBA Utah Jazz/ Basketbol
Sakatlandığım dönemlerde bana büyük destek olan, tekrar basketbol oynamamda çok büyük pay sahibi olan idareci, antrenör ve öğretmenlerime çok teşekkür ederim.

Kerim Hotiç – Fenerbahçe Ülker / Basketbol
Doğa Koleji akademik ve spor yaşamımda hep yanımda oldu. Eğitimimi ve spor kariyerimi aynı anda sürdürdüm. Tüm antrenörlerime ve yöneticilerime teşekkür ediyorum.

Melih Mahmutoğlu – Galatasaray A Takımı / Basketbol
Doğa Koleji'ne bana sağladığı herşey için çok teşekkür ederim.

Erkan Batuk - N.C.A.A Orlando / Basketbol
Almış olduğum yabancı dil eğitimi sayesinde,eğitim ve spor hayatımı Amerika'da sürdürüyorum.Doğa Koleji'ne çok şey borçluyum.Tüm emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim.

Erbil Eroğlu - Fenerbahçe Ülker A Takımı / Basketbol
Doğa Koleji'nde yaşadığım Dünya Şampiyonluğu hayatımın akışını değiştiren en büyük olaylardan birisidir. Bana güvenen ve bu şansı veren herkese teşekkür ederim.

Murat Nuri Kutlu – Başiktaş A Takımı / Basketbol
Doğa Koleji'nde hem eğitimimi, hem spor yaşantımı birlikte yürütebilme şansı buldum. Böyle bir okuldan mezun olmanın onurunu her geçen gün daha iyi anlıyorum.Bu nedenle bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ederim.

Serenat Şiir Yaz – Clemson Univercity A.B. D / Voleybol
Yurt dışında eğitim ve spor hayatımı sürdürmemde en büyük pay Doğa Koleji'nindir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Doğa Koleji'nin Spor Başarılarından Bazıları

Dünya Başarıları
Basketbol Genç Erkekler Dünya 1.'liği
Atletizm 800 m Dünya 1.'liği
Hentbol Genç Kızlar Dünya 7.'liği
Dünya Liseler Voleybol Şampiyonası'nda Dünya 3.'lüğü
Judo A-Junior Tournament Turnuvasında Dünya 3.'lüğü
Judo Balkan Şampiyonası Avrupa 2.'liği
Judo Türkiye ve Balkan Şampiyonluğu

2011 Küçük Erkek Basketbol Takımı Türkiye 1.'liği
2011 Lise Judo Takımı Takım Halinde Türkiye 1.'liği
2011 Lise Judo Takımı Ferdi 6 Siklette İstanbul 1.'liği -Ferdi 3 Siklette Türkiye 1.'liği
2011 İlköğretim 2.Kademe Basketbol Bayan Takımı Türkiye 1.'ligi
2011 Lise Erkek Basketbol Takımı İstanbul 1.'ligi
2011 Lise Bayan Hentbol Takımı İstanbul 1.'ligi – Türkiye 1.'ligi
2011 Lise Bayan Voleybol Takımı İstanbul 3.'lüğü
2011 Lise Bayan Voleybol Takımı Ankara 1.'ligi
2011 İlköğretim 1.Kademe Basketbol Erkek Takımı UNİ-CUP Basketbol Türkiye 1.liği
2011 İlköğretim 1.Kademe Basketbol Erkek Takımı İstanbul 1.'ligi
2010 Türkiye Pony Şampiyonası'nda Türkiye Şampiyonluğu
2010 Atletizm 100 m Dünya 1.'liği
2010 4. Kez Üst Üste Basketbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonluğu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa Koleji'nden NBA'e uzanan bir başarı hikayesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN