Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okullarda kar tatili olan il ve ilçeler

Yoğun kar yağışı nedeniyle yurdun çeşitli yerlerinde eğitime ara verildi.

Giriş Tarihi: 11.1.2012 09:01 Güncelleme Tarihi: 11.1.2012 14:57
Eğitime ara verilen il ve ilçeler şöyle:

Kastamonu, Ankara, Burdur ve Çankırı'nın bazı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi

Etkili kar yağışı nedeniyle Kastamonu, Ankara, Burdur ve Çankırı'nın bazı ilçelerinde ilköğretim okulları ile liselerde eğitime bir gün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Kastamonu'da, merkeze bağlı 91, ilçelerden Araç'ta 71, Daday'da 40, Devrekani'de 48, Doğanyurt'ta 12, İhsangazi'de 22, Küre'de 31, Taşköprü'de 83, Tosya'da 30 olmak üzere toplam 428 köy yolu ulaşıma kapandı, merkeze bağlı köylerde taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Ankara'nın Elmadağ ve Nallıhan ilçelerinde de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Elmadağ merkezde kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı, Elmadağ'a bağlı 7 köy ve 3 mahallenin bağlantı yolu ulaşıma kapandı. Nallıhan ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Burdur'un Çavdır, Gölhisar ve Yeşilova ilçelerinde de eğitime bir gün ara verildi.

Çankırı'da dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Orta ve Çerkeş ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği, iki ilçede de kar yağışının devam ettiği bildirildi.

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle Mahmudiye ilçe merkezi ve köylerde, eğitime 1 gün ara verildi.

İki gündür aralıksız süren kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde kar kalınlığı 25 santimetreye, belde ve köylerde de 50-60 santimetreye ulaştı. Kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 13 köy yolu ulaşıma kapandı. İlçe genelinde eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

Kapanan köy yollarının açılması için İl Özel İdaresinden tahsis edilen karla mücadele araçları çalışmalarını sürdürüyor.

ANKARA

Ankara'nın Çubuk ilçesinde dün başlayan ve gece devam eden kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Çubuk'ta kar yağışı nedeniyle 47 köy yolu ile yüksek kesimlerdeki mahallelerde yollar ulaşıma kapandı.

Kışlacık, Yukarı Çavundur ve Aşağı Çavundur ilköğretim okullarında eğitime 1 gün ara verildi. Merkezde bulunan Cumhuriyet, Barbaros ve Akkuzulu ilköğretim okullarında ise sadece taşımalı gelen öğrenciler için 1 gün eğitime ara verildiği bildirildi.

Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri 2 greyder, 1 traktör kepçe, 3 kamyon ve 18 personelle köy yollarını açmak için çalışma başlattı.

Çubuk Belediyesi acil müdahale timleri ilçe merkezinde gece boyunca kar kürüme, toplama ve tuzlama çalışması yaptı.

İş yerlerinin önünü ve kaldırımları temizleyen belediye ekipleri, 2 greyder, 9 kepçe, 1 yükleyici, 8 kamyon, 15 kontrol aracı, 3 personel nakil aracı, 1 kar aracı ve 101 personelle hizmet veriyor.

Bu arada, kar nedeniyle Kıbrıs Caddesi, Çubuk-Ankara yolu ve Atatürk Parkı'nda güzel manzaralar oluştu.

UŞAK

Uşak'ta öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Ankara-İzmir ve Uşak-Sivaslı Karayolu sık sık ulaşıma kapanıyor.

Öğle saatlerinden itibaren il genelinde etkili olmaya başlayan ve halen devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Uşak Valiliği İl Hıfzı Sıhha Kurulu kararıyla ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi.

İzmir-Ankara karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle trafik zama zaman aksıyor. Banaz - Afyonkarahisar, Uşak-İzmir ve Uşak - Sivaslı karayolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri kapanan yolları açmak için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bölge trafik ekipleri de yol güvenliğini sağlamak amacıyla yoğun bir çalışma yürütüyor. Polis ekipleri zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor. Kent merkezinde de belediye ve karayolları ekipleri gizli buzlanmaya karşı sürekli tuzlama çalışması yürütüyor.

Sivaslı Kaymakamı Mehmet Levent Kepçeli ise Uşak-Sivaslı yolundaki Akarca rampalarının da yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığını ekiplerin yolu ulşıma açmak için çalışmlalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Metteororloji yetkilileri yoğun kar yağışının sabaha kadar aralıksız devam edeceğini bildirirken buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı.

DENİZLİ

Denizli'nin üç ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle Denizli'nin Kale, Beyağaç ve Çameli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

ISPARTA

Yalvaç'ta kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, yaptığı açıklamada, ilçede etkili kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığını ve bu nedenle ilköğretim okulları ve liselerde bir günlük tatil kararı aldıklarını belirtti.

Etkili kar yağışı nedeniyle Yalvaç'a bağlı Sağır ve Yarıkkaya köylerinin ulaşıma kapandığını kaydeden Altıntaş, sabah saatlerinden itibaren yol açma çalışmalarının başladığını bildirdi.

Yalvaç-Akşehir karayolunda ulaşımın güçlükle sağlandığını belirten Altıntaş, araçların yola zincirsiz çıkmasına izin vermediklerini açıkladı.

ADIYAMAN

Yoğun kar yağışı nedeniyle Adıyaman'ın Sincik ve Çelikhan ilçelerinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.Â

KARAMAN

Karaman'ın Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi.

Edinilen bilgiye göre, hafta sonundan itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde ilk ve orta öğretimde eğitime bugün ara verildi.

Öte yandan yetkililer, kar kalınlığının ilçe merkezlerinde 40 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 60 santimetreye ulaştığını bildirdi. Sarıveliler'de 8 köyle, Başyayla'da 2 köyle ulaşımın sağlanamadığı belirtildi.

Başyayla - Taşkent, Sarıveliler - Taşkent karayolları ulaşıma kapandı.

KONYA

Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla taşımalı eğitime 2 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı eğitimden yararlanan 7 bin 494 öğrenci, 2 gün okullarına gitmeyecek.

Kar kalınlığının ilçe merkezlerinde 20 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 60 santimetreye ulaştığı bildirildi.

KARLIOVA

Karlıova ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Karlıova Kaymakamlığı, dünden bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle Karlıova merkez ile bağlı köylerdeki ilk ve ortaöğretim okullarında bir gün süreyle eğitime ara verilmesini kararlaştırdı.

Kar nedeniyle ilçeye bağlı çok sayıda köy yolu ulaşıma kapanırken, ekiplerin bu kesimlerde başlattığı çalışma sürüyor.

KÜTAHYA

Kütahya'da, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il merkezindeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları ve liseler ile yaygın eğitim kurumlarında yarın eğitime ara verilecek.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Kenan Çiftçi başkanlığında toplandı.

Kurul, yoğun kar yağışı ve tipinin ulaşımı etkilemesi nedeniyle il merkezi, bağlı belde ve köylerde okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, liseler ile yaygın eğitim kurumlarında eğitime yarın ara verilmesini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin de bir gün idari izinli sayılmasını kararlaştırdı.

Altıntaş ve Dumlupınar ilçelerinde eğitime yarın ara verileceği daha önce açıklanmıştı.

UŞAK'TA YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Uşak'ta öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışı edeniyle okullar tatil edildi.

Öğle saatlerinde itibaren etkili olmaya devam eden kar yağışı il genelinde devam ediyor. İzmir-Ankara karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle trafik zama zaman aksıyor. Karayolları ve Bölge Trafik ekipleri trafik ulaşımın aksamadan devam etmesi çalışmalarını sürdürüyor. Uşk Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle Karahallı ve Sivaslı'da tüm okulları bir gün tatil ettiğini duyurdu. Eşme ve Uşak merkezde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için okulun tatil edildiği belirtildi.

İl genelinde kar yağışı devam ediyor. Metteororloji yetkilileri sabaha kadar yağışların devam edeceğini bildirirken özellikle gece geç saatlerde buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı.

ÇAĞLAYANCERİT'TE OKULLARA KAR TATİLİ

Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde 3 gündür aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde de etkili oluyor. Kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy yolunun kapanmasıyla ilçedeki okullarda çarşamba ve perşembe günü eğitime ara verildi.

Son 3 gündür etkili olan kar yağışı yüzünden Çağlayancerit- Kahramanmaraş yolu zaman zaman ulaşıma kapanırken, bazı köylere de elektrik verilemedi.

Ulaşıma kapanan köy yollarında çalışan ekipler yoğun çaba sarf ederken, kent merkezinde de Belediye ekipleri çalışmalara başladı. Kar kalınlığı, kent merkezinde, 12 santimetre olurken, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreye ulaştı. İlçe merkezinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri sürücüleri zincir takmaları konusunda uyarıda bulunurken kaza yaşanmaması için gayret gösteriyor.

DENİZLİ'DE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Denizli'de yoğun kar yağışı nedeniyle Buldan ve Sarayköy ilçeleri dışında il genelindeki ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime bir gün ara verildi.

Denizli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün akşam saatlerinden bu yana etkili olan olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışının devam ettiği belirtilerek, öğrencilerin okula gidiş dönüşlerinde güvenliklerini sağlanması amacıyla yarın Buldan ve Sarayköy ilçeleri dışında il genelindeki tüm ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

KIRIKKALE'NİN 4 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL

Kırıkkale'de etkili olan kar yağışı sebebiyle Balışeyh, Karakeçili, Sulakyurt ve Keskin ilçelerinde okullar tatil edildi.

Kırıkkale Merkez'de ise engelli kamu çalışanlarına bir gün izin verildi. Kırıkkale'de kar yüksek kesimlerde 25 santimetreyi buldu. Köy hizmetleri kapanan 5 köy yolunu açma çalışmalarına başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullarda kar tatili olan il ve ilçeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN