16 ilde okullar tatil

Yoğun kar yağışı Anadolu'da bazı illerde okulların tatil edilmesine neden oldu. Antalya'da ise şiddetli fırtına nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Giriş Tarihi: 7.2.2012 16:33 Güncelleme Tarihi: 8.2.2012 09:12

ANKARA
Ankara'nın Çubuk ilçesinde, aşırı kar yağışı nedeniyle okullar yarın bir gün tatil edildi.

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan karar gereği yarın ilçe genelinde ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini, kararın ulaşımda yaşanacak muhtemel olumsuzluklar nedeniyle alındığını kaydetti.

Bugün kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarda öğleden sonra yarım gün ara verilmişti.

YOZGAT
Yozgat'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Yozgat Valiliği de, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin yarın idari izinli olduklarını duyurdu.

AĞRI
Ağrı merkez ve ilçe merkezleri hariç, köyler, beldeler, yatılı ilköğretim okulları ve taşıma merkezli okulların yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle 3 gün tatil edildiği bildirildi.

Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, il ve ilçe merkezleri hariç, köyler, beldeler, yatılı ilköğretim okulları ve taşıma merkezli okulların Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle 3 gün tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, ortaöğretim kurumlarında yapılan not yükseltme sınavlarına katılamayan öğrencilerin, okul yönetimi tarafından belirlenecek tarihlerde not yükseltme sınavlarına girebilecekleri kaydedildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
16 ilde okullar tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN