Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurtköy'e 2 milyarlık dev teknopark

İstanbul Ticaret Üniversitesi Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve İTO işbirliğiyle Kurtköy'de teknopark kuruyor. Teknopark İstanbul'da, bin şirket 30 bin kişiyi istihdam edecek

Giriş Tarihi: 9.2.2012
Üniversite mezunlarının iş hayatında zaman kaybetmeden değer yaratmaları, özel ve kamu sektöründe öncelikli hedeflerden biri. Profesyonel olarak iş hayatına atılmanın yoğun rekabet yarattığından yola çıkılarak, "genç patronlar" yetiştirmeye odaklanan üniversitelerin sayısı hızla artıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin de önceliklerinden biri girişimci mezunlarıyla iş hayatında adından söz ettirmek. Üniversite, bir girişimci yetiştirme merkezi olma yolunda ilerliyor. 11'inci kuruluş yılını kutlayan İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, öğrenci sayısı 5 bin 700'ü aşan kurumdan değer yaratan öğrenciler mezun etmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

MİLYAR $'lık YATIRIM
İstanbul Ticaret Üniversitesi İstanbul Kurtköy'de Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın sayılı teknoparklarından birini inşa ediyor. 2 milyon 500 bin metre karelik alana kurulan Teknopark'ın proje çalışmaları, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) ana ortaklığında yürütülüyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi, Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. ile Savunma Teknolojileri Mühendislik A.Ş'nin de ortaklar arasında yer aldığı Teknopark'ın tamamlanması için 2 milyar dolarlık yatırım yapılacak. Teknopark İstanbul projesi kapsamında, bine yakın firmanın 30 bin nitelikli personeliyle 7 milyar dolarlık ciro yaratması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtköy'e 2 milyarlık dev teknopark
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN