Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitime kar engeli

Etkili olan kar yağışı bazı il ve ilçelerde okulların tatil olmasına yol açtı. İşte tatil olan il ve ilçeler...

Giriş Tarihi: 28.2.2012 08:30 Güncelleme Tarihi: 28.2.2012 11:06
ZONGULDAK
Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi, bağlı belde ve köylerde eğitime bugün ara verildi.

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

TUNCELİ
Tunceli kent merkezi ile Mazgirt ilçesinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Tunceli Milli Eğitim Müdürü Haydar Yurdakul, İl Hıfzıssıhha Kurulunun, kent genelinde pazar günü gece yarısından itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle, Tunceli merkezde ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında bugün eğitime ara verilmesi kararı aldığını kaydetti.

Öte yandan, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararda, olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle il merkezinde hamile ve engelli kamu çalışanlarının da izinli sayılacağı öğrenildi.

BURSA
Yoğun kar yağışı sebebiyle Bursa'nın 4 ilçesinde okullar tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bursa'nın Orhaneli, Harmancık ve İnegöl ilçelerinde tüm okullar tatil edildi. Yetkililer, Büyükorhan ilçesinde de ilköğretim okullarının tatil edildiğini duyurdu.

KÜTAHYA
Kar yağışı ve tipi nedeniyle Kütahya'nın Simav, Gediz, Pazarlar ve Şaphane ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, dün akşam başlayan kar yağışı ve tipinin ilçede ulaşımı olumsuz etkilediğini söyledi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, olumsuz hava koşullarıyla ilgili alınacak önlemlerin görüşüldüğünü ifade eden Ünal, ilçe merkezi, belde ve köylerde okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim okulları, özel eğitim kurumları ve yaygın eğitim kurumlarında eğitime bugün ara verildiğini kaydetti.

Gediz Kaymakamı İsmail Çorumlu ise ilçede ilk ve orta dereceli okullar ile yaygın eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Pazarlar Kaymakamlığından yapılan duyuruda, dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı ve tipinin ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı ilçe merkezi, belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullar ile okul öncesi ve yaygın eğitim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Şaphane Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ise taşımalı sistem kapsamındaki öğrencilerin olumsuz hava koşulları yüzünden mağdur olduğu belirtilerek, ilk ve orta dereceli okullar ile okul öncesi ve yaygın eğitim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime kar engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN