Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnönü Çocuk Üniversitesi açıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Malatya İnönü Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği İnönü Çocuk Üniversitesi açıldı.

Giriş Tarihi: 26.6.2012 14:12
Malatya İ.Ü. Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen açılışa; Röktör yardımcıları Süheyla Ünal ve İlhan İçen, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, öğretim üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı. İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyelerinin müzik dinletisiyle başlayan programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Süheyla Ünal, "Biz yetişkinlerin sahip olmak istediği merak, doğallık, yaratıcılık ve cesaret gibi tüm özelliklere doğal olarak sahipsiniz. Merak duygunuzla çevrenize soru sorarak bakıyorsunuz, hata yapmaktan korkmuyorsunuz. Soru sormayı merak etmeyi bıraktığınız andan itibaren sahip olduğunuz dehanızı da kaybetmeye başlıyorsunuz. Beynimiz bu şekilde çalışıyor. Kullanmadığımız zaman kendini yok ediyor. Bu sebepten dolayı beynimizi kullanmaya devam etmenizi öneriyorum" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da, "Üniversitenin havasını bu yaşta teneffüs etmek, bu yaşta üniversitenin heyecanını duymak ve üniversite için heyecanlanmak elbette çok önemli. Sizler artık üniversitelisiniz. Vakti geldiğinde de başta İnönü Üniversitesi olmak üzere ülkemizin üniversitelerinin birer öğrencisi olacaksınız" ifadelerini kullandı.

Malatya'da bulunan çeşitli ilköğretim okullarında okuyan 6, 7 ve 8'inci sınıf öğrencilerinin katılacağı kamp 10 gün sürecek. Toplamda ise 115 öğrenci katılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnönü Çocuk Üniversitesi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN