Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nişantaşı Üniversitesi 4 yıllık lisans bölümlerine ilk kez öğrenci alacak

Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerinin iyi bir eğitim alabilmesi için burs olanaklarını zorluyor. Öğrencilerine yüzde 25’ten yüzde 100’e kadar burs imkânı sağlıyor.

Giriş Tarihi: 27.9.2012 14:46
2012 LYS sonuçlarına göre, ön lisans programlarında yüzde 97 tercih oranı yakalayan Nişantaşı Üniversitesi, ek kontenjanlarda birbirinden farklı ve iddialı 4 yıllık bölümlerine de ilk kez öğrenci alacak. Bu nedenle, taban puanları bu yıl oluşacak olan bu bölümleri ek kontenjanda tercih eden öğrencilerin Nişantaşı Üniversitesi'ne yerleşme olasılığı yüzde yüz. "Psikoloji", "Uluslararası Ticaret ve Lojistik", "İletişim Tasarımı", "Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği" ve "İnşaat Mühendisliği" gibi mezun olanların iş sıkıntısı yaşamayacağı bölümlere öğrenci alacak olan üniversite, bir yandan geniş burs olanaklarıyla da öğrencilerine olan desteğine devam ediyor.

BÜTÜNLEŞİK DİPLOMA SİSTEMİ

Bu yıl Meslek Yüksekokulu'ndan ilk mezunlarını veren Nişantaşı Üniversitesi, 2012 Ek Kontenjan döneminde alacağı 4 yıllık lisans öğrencilerine Bütünleşik Diploma Sistemi (BDS) ile ayrıcalıklı bir üniversite yaşamı sunuyor. Hedeflerinin, özel sektörün aradığı nitelikli insan gücünü en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu belirten Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, Bütünleşik Diploma Sistemi sayesinde ilk yıl İngilizce hazırlık sınıfını okuyacak olan öğrencilerin, ikinci yıldan itibaren kendi tercih ettikleri 4 yıllık lisans bölümlerinde okuyacaklarını, son yıl olan altıncı yılda ise, başarı puanı belli bir ortalamanın üzerinde olan öğrencilerin ücretsiz olarak tezsiz yüksek lisans yapacaklarını söyledi.

İLK TERCİHE YÜZDE 30 BURS

Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerinin iyi bir eğitim alabilmesi için burs olanaklarını zorluyor. Öğrencilerine yüzde 25'ten yüzde 100'e kadar burs imkanı sağlayan üniversitede, kardeşler yüzde 5, şehit çocukları tam burslu, ilk 100-1000-5000 derecesine giren öğrencilere ise derecelerine göre burslar sağlanıyor. Öğrencilerin kurucu vakıf bursu alabildiği üniversitede, lisans ve önlisans bölümlerinde ilk üç tercihe yüzde 30 burs veriliyor.

Ek kontenjanda öğrenci alacak fakülte ve bölümler

* İnşaat Mühendisliği
* Psikoloji Mimarlık
* Uluslararası Ticaret ve Lojistik
* Sağlık Yönetimi
* Sosyal Hizmet
* Moda Tasarımı
* İç Mimarlık
* İletişim Tasarımı
* Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (yeni)
* Ameliyathane Hizmetleri (yeni)
* Radyoterapi (yeni)
* Sağlık Kurumları İşletmeciliği (yeni)
* Uçak Teknolojisi (yeni)
* Anestezi
* Diyaliz
* Fizyoterapi
* İlk ve Acil Yardım
* Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
* Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
* Bilgisayar Programcılığı
* Halkla İlişkiler
* İşletme Yönetimi
* Dış Ticaret
* Lojistik
* Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
* Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
* Çocuk Gelişimi
* Moda Tasarımı
* Grafik Tasarım
* Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri
* Radyo Televizyon Programcılığı
* Uygulama İngilizce Çevirmenlik
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nişantaşı Üniversitesi 4 yıllık lisans bölümlerine ilk kez öğrenci alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN