Türkiye'nin en iyi haber sitesi

400 bin iş adamına akademik eğitim

İstanbul Ticaret Üniversitesi, iş ve akademi dünyasını buluşturuyor. 400 bin işadamı, üniversitenin akademik deneyiminden faydalanıp dünyaya açılacak

Giriş Tarihi: 3.1.2013
İstanbul Ticaret Üniversitesi 2013'e yeni bir projeyle girdi. Dışa açılım çalışmalarını hızlandıran üniversite, bu kapsamda araştırma ve uygulama merkezinin sayısını 3'ten 11'e çıkardı. İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı bulunan 400 bin üyesinin iş hayatı mercek altına alındı. Başlatılacak uygulamayla üyelerin iş hayatında başarılı olmaları ve çalışmalarında üniversitenin akademik bilgisinden yararlanmaları sağlanacak. Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen işbirliği ile üniversite akademik bilgi ve birikimlerini iş dünyası ile paylaşacak. Çalışmaları desteklemek için öncelikli olarak firmaların itibarının oluşturulması, yönetilmesi, korunması, izlenmesi ve ölçülmesi çalışmaları yürütülecek.

150 MELEK YATIRIMCI
Rektör Prof. Dr. Nazım Ekren, hazırlıkları tamamlanan araştırma merkezlerinin 'Uluslararası Yaratıcı Ekonomi Merkezi' ile kişisel beceri ve yeteneğe dayanan projelerin geliştirilmesine yardımcı olacağını kaydetti. Ekren, "Merkezimiz İstanbul Ticaret Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD), Yaratıcı Ekonomi ve Endüstriler Programı ile İstanbul Ticaret Odası'nın işbirliği ile kuruldu" dedi. Öte yandan Melek Yatırımcılar ve Girişimciler İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek EBAN'ın Kış Zirvesi için İstanbul'a gelecek. 30 ülkeden 150 melek yatırımcı 17 ve 18 Ocak taihlerinde yapılacak olan EBAN Konferansları'na katılacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
400 bin iş adamına akademik eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN