2012'nin en medyatik üniversitesi

İstanbul Üniversitesi'nin (İÜ), 2012 yılında yazılı ve görsel medya ile internet basınında en çok haberi yapılan üniversite olduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 5.1.2013 11:19
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Medya Takip Merkezi'nin 2 bini aşkın gazete, dergi, 44 televizyon kanalı ve 3 bini aşkın haber sitesinde yaptığı takipler sonucu, İÜ'nün basının tüm alanlarında haber sıralamasında birinci olduğu belirlendi.

Üniversiteyle ilgili yazılı basında 18 bin 125 haber yayımlandı, bu alanda ikinci sırayı ODTÜ, üçüncü sırayı Ankara Üniversitesi aldı.

Görsel medyada 4 bin 536 habere konu olan İÜ, televizyon ekranlarında haberleriyle 2 milyon 992 bin 847 saniye yer aldı. İÜ'yü görsel medyada sırasıyla ODTÜ, Ankara Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi takip etti.

İnternet haberleri sıralamasında da 44 bin 472 haberle bu alanda en çok haberi yapılan üniversite yine İÜ oldu. İnternet haberleri alanında İÜ'nün ardında ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi geldi.

Üniversite, basında bilim, kültür, sanat alanındaki çalışmaları ve yenilikçi projeleriyle ön plana çıktı. İÜ, bilimsel ve akademik başarılarının yanı sıra uluslararası çalışmalarıyla da medyada adından söz ettirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2012'nin en medyatik üniversitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN