Valilik'ten açıklaması

, yağışı sebebiyle anaları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün daha ara verildiğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 8.1.2013 17:38 Güncelleme Tarihi: 9.1.2013 09:53
İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji yetkililerince yapılan son değerlendirmelere göre, ilinde devam eden kar yağışının Çarşamba günü de etkisini daha yoğun hissettirerek süreceğinin tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada, "Don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, tedbir amacıyla, anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 09 Ocak Çarşamba günü de ara verilmesi uygun görülmüştür" denildi.

Valilik'in açıklamasında, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerin de idari izinli sayılacaklar bildirildi.

TOPBAŞ'TAN UYARI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Meteorolojinin bize verdiği bilgiye göre, İstanbul'da yağışı Çarşamba gününe kadar devam edecek" dedi.

Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) basın toplantısı düzenleyen Topbaş, şöyle devam etti: "Belediye 24 saat esaslı bir çalışma yürütmektedir. Meteorolojinin bize verdiği bilgiye göre, kar yağışı Çarşamba gününe kadar devam edecek. Meteorolojik olay olduğu için bir noktaya kadar kestirmek mümkün ama arkasının nasıl geleceğini bilemiyoruz. Bundan dolayı tedbirli olmak gerekiyor. İstanbul'da yolların çok açık olduğunu ve yollarda hiçbir şekilde kar olmadığını görebilirsiniz ama gizli buzlanmayla karşı karşıya kalınabilir. Özellikle gecenin geç saatlerinde ve sabaha yakın saatlerde, ısının düşmesi sebebiyle ortaya çıkacak gizli buzlanma nedeniyle geçmişte ciddi trafik kazaları yaşadık. Bundan dolayı sürücüleri, özellikle dikkatli olmaları konusunda uyarıyorum."

Kar yağışı nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldıklarını ifade eden Topbaş, sokakta kalan ve yerleşmeyi tercih edenleri Sarıyer'deki Metin Oktay Spor Salonu'nda barındırdıklarını dile getirdi.

Başkan Topbaş, özellikle Çarşamba günü yaşlı, engelli ve hamilelerin trafikte dikkatli olmaları veya trafiğe hiç çıkmamalarını rica etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Valilik'ten kar tatili açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN