Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelikel Vakfı'ndan barışçıl iletişim

Çelikel Eğitim Vakfı, İstanbul’da 2 lisede Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destek verdiği “gençlerle barışçıl İletişim” projesini başlattı.

Giriş Tarihi: 12.1.2013 13:18 ABONE OL
Liselerde akran şiddetinin artması ve sınava dayalı eğitim sisteminin veliler üzerinde yarattığı baskı, gençlerle barışçıl iletişim kurabilmenin önemini de artırdı.

Çelikel Eğitim Vakfı, İstanbul'da 2 lisede Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destek verdiği "gençlerle barışçıl İletişim" projesini başlattı.

Finansal kaynağı, İsveç Konsolosluğu tarafından sağlanan projenin amacı;

Evde ve okulda gençlerle şiddetsiz iletişim ortamı sağlamak. Bunun yolunun öğretmen ve ailelerin işbirliğini kolaylaştırmaktan geçtiğine inanan Çelikel Eğitim Vakfı projeyi Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi ve Ümraniye Anadolu Lisesi'nde uygulamaya başladı. Proje 12 ay sürecek.

"Gençlerle Barışçıl İletişim İçin Öğretmen ve Ailenin İşbirliği Projesi" kapsamında ailelere 6 haftalık ücretsiz kurs verilecek. Ayrıca öğretmenlerin akran şiddeti, aile içi şiddet gibi konularla başedebilmeleri için donanımları artırılacak.

Düzenlenecek Pozitif Ebeveyn Kursu'nda şiddetsiz iletişim yöntemleri, çocuğumuzun kendisi için öğrenmesine yardım etme, sınır koyma, gençlerin haklarının ve kendi haklarımızın farkında olma gibi konular ele alınacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelikel Vakfı'ndan barışçıl iletişim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN