Fırsatı daha kaçırmadınız

İstanbul Ticaret Üniversitesi bahar dönemi lisansüstü program başvurularında son 3 gün…

Giriş Tarihi: 14.1.2013 10:01
İstanbul Ticaret'ten 30 dalda lisansüstü eğitim imkânı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, bahar döneminde toplamda 22 yüksek lisans, 8 doktora programında eğitim imkânı sunulacak. 16 Ocak 2013 Çarşamba günü saat 17.00'ye kadar sürecek olan ön kayıtlarda, yüksek lisans programları tezli ya da tezsiz olarak tercih edilebilecek.

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde; İşletme, İngilizce İşletme, İktisat, İngilizce İktisat, Uluslararası Ticaret, Uygulamalı Psikoloji, Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku ve Avrupa Birliği, Muhasebe ve Denetim, Uluslararası Bankacılık ve Finans, Uluslararası İlişkiler, Turizm İşletmeciliği, Medya ve İletişim Sistemleri, Halkla İlişkiler dallarında, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ise Endüstri Mühendisliği, Endüstriyel Fizik, İstatistik, Matematik, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Mücevherat Mühendisliği yüksek lisans programlarında eğitim programları açıldı.

Geçen yıla göre yüksek lisans ve doktora program sayısını arttıran İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Matematik programından sonra bu yıl güz döneminde ilk kez açılan Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mücevherat Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği doktora eğitim programlarına bahar döneminde de ön kayıt yaptırılabilecek. Sosyal Bilimler Enstitüsünde ise İşletme, Finansal Ekonomi ile Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği Hukuku doktora programları açıldı.

Lisansüstü eğitim başvurularında ön kayıtlar, 16 Ocak 2013 Çarşamba günü mesai bitimine kadar üniversitenin Eminönü kampüsünde yapılabilecek.

Programların hafta içi 18.30-21.30 saatleri arasında uygulanması planlanıyor.

Öte yandan, başvuru yapan adaylara, üniversitenin burs yönergesi ve anlaşmalı olduğu kurumlar çerçevesinde farklı oranlarda burs imkânları da sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırsatı daha kaçırmadınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN