YÖK'ten onaylı ilk çocuk üniversitesi

Giriş Tarihi: 16.1.2013

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje ile Üsküdar'da ikamet eden 292 dâhi ve üstün zekâlı öğrenci, "Çocuk Üniversitesi"nde eğitim görecek

Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin iş birliği ile YÖK onaylı ve Milli Eğitim sertifikalı Türkiye'nin ilk çocuk üniversitesi kuruluyor. Üniversitede okuyacak "dâhi" ve "üstün yetenekli" çocukları belirlemek için yapılan sınava ilgi büyük oldu. "Çocuk Üniversitesi"nde okuyacak çocukların belirleneceği sınav, Altunizade Hafize Özal İlköğretim Okulu'nda yapıldı. 720 öğrencinin katıldığı sınavda öğrenciler, Temel Kabiliyetler Testi, Bireysel Yetenek Testi ve Uyum Testi olmak üzere 180 sorudan oluşan, 3 aşamalı sınava tabi tutuldu.

YILDA 8 AY EĞİTİM
Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabalı, "Üsküdar'da yaşayan üstün zekâlı çocuklar, kabiliyetlerine göre seçecekleri alanda, yılda 8 ay eğitim alacaklar" dedi. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Cahit Kurbanoğlu ise "Bu projeyle öğrencilerimizi üniversite çağına gelmeden yeteneklerine göre yönlendirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖK'ten onaylı ilk çocuk üniversitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN