G.Saray Üniversitesi eğitime devam edecek

Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga, dün üniversitede çıkan yangınla ilgili, ''Üniversiteyi kısa zamanda eski durumununa getireceğiz. Akademik takvimde en ufak bir şaşma olmayacak'' dedi.

Giriş Tarihi: 23.1.2013 16:11 Güncelleme Tarihi: 23.1.2013 16:14
Prof.Dr. Tolga, Galatasaray Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim elamanlarının çalışma odalarının yer aldığı tarihi ahşap binada çıkan yangınla ilgili, bahçede bekleyen öğrenci ve gazetecilere açıklama yaptı.

''Dün akşam büyük bir şanssızlık yaşadık'' diyen Prof. Dr. Tolga, yaraların hep birlikte sarılacağını söyledi.

Kimsenin moralini bozmaması gerektiğini, bu tür faciaların her kurumda yaşanabileceğini ifade eden Tolga, üniversite yönetimi olarak her zaman öğrencileri dinlemeye hazır olduklarını belirtti. Prof.Dr. Tolga, yaraların en kısa zamanda sarılarak üniversite hayatının devam edeceğini vurguladı.

İyi günlerin kendilerini beklediğini anlatan Ethem Tolga, ''Üniversiteyi kısa zamanda eski durumununa getireceğiz. Akademik takvimde en ufak bir şaşma olmayacak'' dedi.

''Bina yeniden yapılacak''

Bir gazetecinin, ''Binanın yeniden yapımı için 20 milyon lira toplandığı söyleniyor. Doğru mu?'' sorusu üzerine Prof. Dr. Tolga,şunları söyledi:

''Galatasaray camiası böyle bir şeyi öngörüyor. Tabiki burası devlet üniversitesi. Devletimizin bu konuda öncülüğü alacaktır. Galatasaray camiası da dayanışmacı bir camiadır. Sadece Galatasaray camiası değil kültürel varlığımıza duyarlı tüm milletimizin katkılarıyla bu bina yine eski durumuna dönüştürülecektir.''

TARİHİ BİNA BÖYLE KÜL OLDU! İŞTE O ANLAR...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G.Saray Üniversitesi eğitime devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN