Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yozgat'ın eğitimine 66 milyon lira ödenek ayrıldı

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı 2013 yılında il genelinde eğitime 66 milyon lira ödenek ayrıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 31.1.2013 13:52 Güncelleme Tarihi: 31.1.2013 13:52
Vali Abdulkadir Yazıcı ilde devam eden yatırımlara ve 2013 yılı için devlet tarafından Yozgat'a ayrılan kaynağın önemli bir miktar olduğunu ve en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Vali Yazıcı, "Umduğumuz ve beklediğimizin çok üstünde bir rakamla karşılaştık. İhaleye çıkılacak ana kadar ucu açık hiçbir işimizin kalmaması gerekiyor. Bunun için görevli arkadaşlarımız hiç zaman kaybetmeden harekete geçecekler. İşler tamamlanıncaya kadar mesai saatleri ile kendilerini sınırlamadan sürekli olarak çalışacaklar." dedi.

İdareciler açısından Yozgat'ın hizmet etme noktasında bulunmaz bir yer ve fırsat olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Hizmet ederek huzurlu ve mutlu olalım. Gelecek nesillere ve çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras yapacağımız eserlerimizdir. En büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu biliyoruz ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Bu nedenle 2013 yılı araziden gelmeden yoğun şekilde çalışacağımız bir yıl olacak. İnşaat sezonuna kadar yatırımların hazırlıklarını tamamlayıp yer teslimlerini yapacağız. Bu yatırımların tamamlanmasıyla ilimizde derslik ihtiyacımızın büyük bir kısmını gidereceğiz. Özellikle ilköğretimde tüm okullarımızda tekli eğitime geçmeyi hedefliyoruz."diye konuştu.

Ödeneğin gelmesi ile birlikte bu yıl içerisinde ilçelerde yapımı devam eden ve yapılacak yeni eğitim yatırımlarıyla önemli gelişmelerin yaşanacağını ifade eden Vali Yazıcı, eğitim yatırımlarını şöyle sıraladı: "Sarıkaya ilçesine bir adet Anadolu Öğretmen Lisesi ve 300 öğrencilik bir pansiyon, Yerköy ilçesine bir adet Anadolu Lisesi, 200 öğrencilik bir pansiyon ve bir adet spor salonu, Boğazlıyan ilçesine bir adet Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 200 öğrencilik bir pansiyon, Akdağmadeni ilçesine bir adet Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, 200 öğrencilik bir pansiyon ve spor salonu, Çayıralan ilçesine de bir adet İmam Hatip Lisesi ve 200 öğrencilik bir pansiyon, Şefaatli ilçesine ise 15 derslikli bir okul yapılacak. Bu vesile ile ödeneğin ilimize gelmesini sağlayan Yozgatlı bürokrat ve siyasilere teşekkür ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat'ın eğitimine 66 milyon lira ödenek ayrıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN