Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeşehir Ünivesitesi Tunus'a şube açıyor

Giriş Tarihi: 4.2.2013 20:32
Bahçeşehir Üniversitesi Tunus'ta şube açmaya hazırlanıyor.

Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Tunus'ta iki ülke arasında bilgi alışverişinin artmasına yardımcı olacak bir şube açmaya hazırlandıklarını söyledi.

Tunus'a akademik bir heyetle çalışma ziyareti gerçekleştiren Yücel, ilk aşamada Yükseköğretim Araştırma Merkezi kurmayı planladıklarını, daha sonra Türkiye-Tunus işbirliğiyle üniversitenin kurulacağını kaydetti.

Yücel, kurulacak üniversitesinin mimarlık, işletme, mühendislik, tıp gibi Tunus'un öncelikli olarak ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim verecek fakülteleri barındıracağını belirtti.

Tunuslu araştırmacı ve profesörlerle de bir araya gelen heyet, cumartesi günü başlayan ve yarın sona erecek Tunus ziyareti kapsamında Nahda Hareketi Başkanı Raşid el-Gannuşi ile de görüştü.

Gannuşi ile görüşmesinde Tunus devriminden övgüyle söz eden Yücel, Gannuşi'nin gelenek ve modernizm üzerine düşünceleri ve İslam'ın demokrasiyle çelişmediği üzerine yazılarından istifade ettiklerini dile getirdi.

Gannuşi de Türkiye'deki demokratik dönüşümü överek, Tunus'taki demokratik dönüşüm sürecinde Türkiye'den fazlasıyla yararlandıklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeşehir Ünivesitesi Tunus'a şube açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN