İzmir'e 25 milyonluk yatırım

Yaşar Üniversitesi İzmir'de denizcilik, turizm ve enerji için eğitim seferberliği başlattı. 25 milyon TL'ye yeni kampus inşa eden okul, 2014'e iddialı hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Yeni ekonominin gerektirdiği iş kollarında uzman ihtiyacını karşılamaya odaklanan Yaşar Üniversitesi, hızlı büyüme hedefiyle dev bir kampus yatırımına başladı. Haziranda bitirilmesi planlanan ek kampus alanı 25 milyon TL'ye mal olacak. Kampusta Yat ve Marina İşletmeciliği, Deprem Mimarlığı, Kruvaziyer Turizm Yöneticiliği, Film Müziği, Enerji Hukuku, Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku gibi yeni programlar başlatılacak.

HALKA AÇIK BİLİM DÜKKÂNI
Yaşar Üniversitesi Türkiye'nin halka açık ilk bilim laboratuvarı niteliğindeki "Bilim Dükkânı" projesi için Seferihisar Belediyesi'yle protokol imzaladı. Temelleri atılan Bilim Dükkânı'nda yöreye özgü konularda halk bilgilendirilecek. Seferihisarlı çiftçi ve turizmcilerin eğitimi için KOSGEB, İZKA, TÜBİTAK ve AB destekli projeler oluşturulacak. Özellikle yöre kadınlarının ürettiklerinin pazarlanması için akademik destek verilecek.

KRUVAZİYERİN YENİ MERKEZİ İZMİR
Yaşar Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu bünyesinde Yat ve Marina İşletmeciliği programını başlatacak. Kruvaziyer turizminde Türkiye'nin üçüncü limanı ilan edilen İzmir'de uzman ihtiyacı olduğunu belirten YÜ Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. İge Pırnar, "İzmir'e kruvaziyer turizmi kapsamında gelen yolcu sayısı her geçen yıl artıyor. Bu bağlamda lisans öğrencilerinin alabileceği seçmeli dersler ile hem gemilerde hem de tur şirketlerinde çalışabilecek kalifiye personel yetiştireceğiz" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e 25 milyonluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN