Trenlerde Açıköğretim izdihamı

Hafta sonu gerçekleştirilen Açıköğretim Fakültesi sınavları nedeniyle İzmir-Ödemiş hattında hem demiryolunda, hem de karayolunda büyük yoğunluk yaşandı.

Giriş Tarihi: 11.2.2013 09:46
Trenlerin kapasitesinin ihtiyaca yanıt vermemesi nedeniyle özellikle pazar günü Ödemiş'e dönüş seferlerinde, vatandaşların basamaklara oturarak yolculuk yaptıkları görüldü.

Cumartesi ve pazar günü düzenlenen sınavlar için cuma akşamından itibaren İzmir'e giden Ödemişli öğrencilerin tercihi, ağırlıklı olarak demiryolu oldu. Gidiş seferlerinde yaşanan yoğunluk, dünkü dönüş seferlerine de yansıdı. İzmir'den kalkan 12.20, 15.10 ve 17.25 trenlerinde vatandaşlar ayakta duracak yer bulmakta bile zorlandı.

Bazı vatandaşlar kapının ağzındaki basamaklara oturarak yolculuk yaparken, vagon kapasitesinin yetersizliğine isyan ettiler. Yaşanan izdiham yağışla birleşince, Açıköğretim öğrencilerinin yolculuğu çileye dönüştü. Akşam saatlerinde Ödemiş yeni istasyonda trenden inmeye çalışan yüzlerce yolcuyla, binmeye çalışan yolcular arasında sık sık tartışmalar yaşandı.

İzmir ile Ödemiş arasında sefer yapan seyahat acentasının tüm otobüslerinin de dolu olduğu gözlenirken, vatandaşlar mayıs ve haziran aylarında gerçekleştirilecek Açıköğretim Fakültesi sınavları için şimdiden uyarıda bulundu, demiryolu ve karayoluna ek sefer konulması gerektiğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trenlerde Açıköğretim izdihamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN