Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni köy kütüphanesi Muş'a

Giriş Tarihi: 13.2.2013

Köylere kütüphane kazandırmak için yola çıkan 6 üniversiteli genç, Sivas ve Yozgat'tan sonra 3. kütüphaneyi Muş'ta açmaya hazırlanıyor

Türkiye'yi daha aydınlık yarınlara taşımak için 3 yıl önce, 'Her Köye Bir Kütüphane' sloganıyla harekete geçen 6 üniversiteli genç, kendi çabalarıyla iki köye kütüphane kazandırdı. Şimdi de, Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Mollakent köyü için harekete geçti. Ankara Üniversitesi SBF öğrencisi ve aynı üniversitenin Sosyal Sorumluluk Topluluğu'na üye Mücahit Gündoğdu ve arkadaşları Ebubekir Elliiki, Yunus Şahbaz, Emre Aktan, Vedat Albayrak ve Hamza Çiftçi köy okullarına kütüphane kazandırmak için 3 yıl önce harekete geçtiler. Topladıkları 3 bin kitapla, Sivas'ın Altınyayla ilçesine bağlı Başyayla köyüne kütüphane kurdular. Geçen yıl ise 4 binin üzerinde kitap toplayarak, Yozgat'ın Çekerek ilçesine bağlı Karahacılı köyüne kütüphane kazandırdılar.

3. KÜTÜPHANE YOLDA
Üniversiteli gençler önümüzdeki ay üçüncü kütüphaneyi, Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Mollakent köyüne kuracak. Kütüphane için 5 bin kitap hedefleyen gençler, şimdiden bin 500 tanesini tamamladı. Köy kütüphanesi için yardım isteyen Mücahit Gündoğdu şunları söyledi: "Her sene bir köye kütüphane kurmaya çalışıyoruz. İmkânsızlıklar yüzünden hikâye ve roman gibi temel eserlere ulaşamayan çocuklar, götürdüğümüz kitaplarla kucaklaştı. Şimdi Mollakent köyüne kütüphane kurmayı hedefliyoruz. Herkesten destek bekliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni köy kütüphanesi Muş'a
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN