Türkiye'nin en iyi haber sitesi

75 kampusta 75 bin öğrenci

52 kampusta 30 bin öğrenciye eğitim veren Doğa Kolejleri, hedef büyüttü. Konsept okul modeliyle dikkat çeken Doğa, yurtdışına eğitim ihraç ediyor

Giriş Tarihi: 14.2.2013
Eğitim sektöründe 10'uncu yılını geride bırakan Doğa Kolejleri, büyümede hız kesmiyor. 2011'de Turkven danışmanlığında IFC, Avrupa Yatırım Bankası fonu EIF, Almanya Kalkınma Bankası DEG ve Hollanda Kalkınma Bankası FMO gibi uluslararası yatırımcıların ortak olduğu Doğa, Türkiye'nin en büyük özel eğitim kurumu olmayı hedefliyor. 52 kampusta 30 bin öğrenciye eğitim veren kurumun 2013 hedefi 75 kampusta 75 bin öğrenciye ulaşmak. Bütün bu stratejileri Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker'le konuştuk.

EĞİTİM İHRAÇ EDİYOR

Doğa Anadolu Liseleri'nin özgün eğitim modeli olan t-MBA (MBA for teenagers) ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Gazanker, bu sayede Türkiye'den eğitim ihraç eder hale geldiklerini vurguladı. Modelin dünya çapında Akreditasyon Merkezi EdExcel tarafından onaylandığını belirten Gazanker, yurtdışındaki büyük üniversitelerin bu modelle eğitim alan öğrencilere belli derslerde muafiyet tanıdığını ifade etti.

OXFORD STANDARDINDA EĞİTİM İMKâNI
YABANCI dil konseptli okul modelini ilk kez Kurtköy'de hayata geçirdiklerini ve bunu artıracaklarını anlatan Uğur Gazanker, bu amaçla yurtdışında işbirliği anlaşmalarına imza attıklarını belirtti. Gazanker, "500 yıllık geçmişe sahip dünyanın en prestijli üniversitelerinden olan Oxford bunlardan biri. Bu çerçevede öğrencilerimiz Oxford standartlarında eğitim alacak. Ayrıca yurtdışında okuyabilecekler" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
75 kampusta 75 bin öğrenci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN