Eğitimde Değişim Hareketi başlıyor

Giriş Tarihi: 14.2.2013 16:52 Güncelleme Tarihi: 14.2.2013 16:53

Yeni nesil eğitim anlayışı Eğitimde Değişim Hareketi ile yaygınlaşacak.

Doğa Koleji, Turkcell ve İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle Eğitimde Değişim Hareketi başlıyor. Eğitimde ezberi bir kenara bırakan, öğrenmeyi öğrenen, eleştiren, sorgulayan, değerlendiren, analiz eden ve sentezleyen bir eğitim anlayışının ülkemizde yaygınlaşması amacıyla oluşturulan platform, değişimin parçası olmayı isteyen tüm öğretmenlere açık. Eğitimde Değişim Hareketi konferansına katılmak isteyen eğitim gönüllüleri 10 Şubat tarihine kadar başvurabilecekler.

Doğa Koleji, Turkcell ve İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle; 16 ayrı workshop çalışmasının gerçekleştiği, 28 projenin paylaşıldığı 2012 Yeni Nesil Eğitim Konferansından sonra bu yılki konferansın da startı veriliyor. 23 Şubat 2013 tarihinde Doğa Koleji Bahçeşehir Kampüsünde gerçekleşecek konferans için son başvuru tarihi 10 Şubat 2013. Değişimin bir parçası olmak isteyen tüm öğretmenler, projeleri ile birlikte www.egitimdedegisimhareketi.org adresinden başvuru yapabilecek. Toplanan tüm projeler, İstanbul Üniversitesi öğretim görevlilerinden oluşan akademik kurul tarafından incelenerek onaylanan projeler 15 Şubat 2013 tarihinde www.egitimdedegisimhareketi.org adresinden ilan edilecek.

Eğitimde Değişim Hareketi, Yeni Nesil Eğitim anlayışlarına ve uygulamalarına destek veren, özgün, yaratıcı ve fark oluşturan, her türlü projenin sergilenmesine olanak sağlayan, bir eğitim platformu. Bu platformda öğretmenler, kalıplara ve geleneksel eğitim ortamlarına bağlı kalmadan, hayallerini sınırlandırmadan hazırladıkları projeleri paylaşabilme ve kendilerini ifade edebilme şansı yakalıyor.

Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker konuyla ilgili şunları söyledi: "Bilgiye ulaşmanın değiştiği, kolaylaştığı, hızlandığı günümüzde bu gün doğru dediklerimize yarın yanlış diyebiliyoruz. Bu nedenle bu gün öğrendiklerimiz yarın hiçbir şey ifade etmiyor. O yüzden yeni nesiller için bilgiye ulaşmanın yolunu bilmek ve bilgiyi doğru kullanmayı öğrenmek daha önemlidir. Karanlığa söylenmektense bir ışık yakmak ne kadar önemli ise yanan ışıkları bir araya getirerek karanlığı boğmakta o kadar önemlidir. Bu nedenle eğitim ışığının daha parlak yanmasını isteyen tüm eğitimcilerin Eğitimde Değişim Hareketine katılmasını bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde Değişim Hareketi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN