Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde değişim hareketi!

Öğretmenler yeni nesil eğitim anlayışı için 3. Yeni Nesil Eğitim Konferansı “Eğitimde Değişim Hareketi’nde” buluştu.

Giriş Tarihi: 26.2.2013 11:58
Doğa Koleji, Turkcell ve İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle 3. Yeni Nesil Eğitim Konferansı "Eğitimde Değişim Hareketi" başladı. Eğitimde ezberi bir kenara bırakan, öğrenmeyi öğrenen, eleştiren, sorgulayan, değerlendiren, analiz eden ve sentezleyen bir eğitim anlayışının ülkemizde yaygınlaşması amacıyla oluşturulan platform, değişimin parçası olmayı isteyen tüm öğretmenleri 23 Şubat Cumartesi günü Bahçeşehir Doğa Koleji'nde buluşturdu.

Doğa Koleji, Turkcell ve İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle; 21 projenin paylaşıldığı ve 8 çalıştayın gerçekleştiği 3. Yeni Nesil Eğitim Konferansı "Eğitimde Değişim Hareketi" başladı. 23 Şubat, Cumartesi günü Doğa Koleji Bahçeşehir Kampüsü'nde gerçekleşen platformda öğretmenler, kalıplara ve geleneksel eğitim ortamlarına bağlı kalmadan, hayallerini sınırlandırmadan hazırladıkları projeleri paylaşabilme ve kendilerini ifade edebilme şansı yakaladı.

Eğitimde Değişim Hareketi, yeni nesil eğitim anlayışlarına ve uygulamalarına destek veren, özgün, yaratıcı ve fark oluşturan, her türlü projenin sergilenmesine olanak sağlayan eğitim gönüllülerini bir araya getirerek aralarındaki bilgi alışverişini sağlıyor ve eğitim ışığının giderek parlamasını, yayılması misyonu ile ilerliyor.

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut bu kapsamda platformda yaptığı sunum ile kariyer geçmişini ve misyonunu eğitimcilerle paylaşarak, eğitimin monoton olmadığını, sürekli yenilendiğini ve öğretmenlerin de bu doğrultuda global ve ulusal kültüre katkıda bulunduğunu belirtti.

Eğitim - öğretim hayatının başından bu yana teknolojiyi sonuna kadar kullandığını belirten Erkut, "Teknoloji ve oyun ile eğitim çok önemli, öğrencilerin oynarken aynı zamanda öğrenmesini de sağlamak gerekir" sözleri ile ezberci eğitimin dışına çıkılması gerektiğini vurguladı.

Erkut, sosyal medya üzerinden eğitimin önemine dikkat çekerek bu sayede paylaşılan bilgilerin daha çabuk yaygınlaştığını ve daha fazla kanala ulaştığını dile getirerek, günümüzde öğrenciler neredeyse oraya gitmek gerektiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde değişim hareketi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN