İTÜ ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında protokol

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve inovasyon konularında işbirliği protokolü imzalandı.

Giriş Tarihi: 28.2.2013 14:32
İTÜ'den yapılan açıklamaya göre, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Genel Sekreter Doç. Dr. Tayfun Kındap ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette, üniversiteler arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve inovasyon konularında işbirliğini öngören protokole imza atıldı.

Protokole göre, İTÜ öğretim üyeleri, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde çeşitli dersler verebilecek, ortak doktora programları açılacak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri İTÜ'de 2 dönem İngilizce hazırlık okuyabilecek.

Karşılıklı tespit edilecek sayıda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencisi yaz dönemlerinde 2 ay süreyle İTÜ eğitim-öğretim laboratuvarlarında uygulama yapabilecek.

Ayrıca, araştırma-geliştirme ve inovasyon kapsamında ortak çalışmalar yapılacak ve sonuçları ortak kullanıma açılıp, her iki üniversitenin öğretim üyeleri, yardımcıları, araştırmacıları ve öğrencileri arasındaki bağ daha da güçlendirilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, iki üniversite arasında yapılan işbirliği protokolünün esas amacının ülkeye katkı sağlamak olduğunun altını çizerek, İTÜ ile başarılı çalışmalar ortaya çıkaracaklarına inandığını belirtti.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca da insanı ve tabiatıyla Rize'nin yüksek bir potansiyele sahip olduğunu kaydetti.

Karaca, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile imzaladıkları protokolün her iki üniversiteye de hayırlı olmasını diledi.

Protokolün imzalanmasının ardından, Yılmaz ile Karaca, Rize Valisi Nurullah Çakır'ı ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İTÜ ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında protokol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN