Uludağ Üniversitesi çift diploma verecek

Uludağ Üniversitesi, lisans programlarını üstün başarı ile yürüten öğrencilerin farklı veya benzer alanlarda da mesleki kazanım elde edebilmesi amacıyla çift diploma programı başlattı.

Giriş Tarihi: 1.3.2013 16:28
İlk aşamada Çift Anadal Lisans Diploma Programı için toplam 177 kontenjan ayıran Üniversite, Yandal Lisans Programı için ise kontenjanı 253 olarak belirledi. Çift Anadal Lisans Programında öğrenciler, kendi bölümlerinde üçüncü yarıyıla geldiklerinde, bir başka bölüme daha kayıt olabiliyor. Her iki bölümde de eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciye iki diploma birden veriliyor.

Konuyla ilgili Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yandal lisans programında öğrenciler, bir bölümde yine en erken üçüncü yarıyıldayken başka bir bölümden de ders alıp eğitimini zenginleştirebiliyor. Ancak bu eğitim için ayrı bir diploma verilmiyor, sadece eğitim aldığı belirtiliyor. Gerek çift anadal gerek yandal lisans programları için öğrenciden ek bir ücret alınmıyor. Öğrencilerin çok yönlü bir eğitim ile üniversiteden mezun olmalarını isteyen üniversite yönetimi, ileriki aşamalarda çift anadal ve yandal lisans programlarını tüm lisans programlarında gerçekleştirmeyi planlıyor." denildi.

Çift Anadal Diploma Programı ve Yandal Lisans Programı için öğrencilerin 6 Mart gününe dek Uludağ Üniversitesi öğrenci işlerine başvurmaları gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ Üniversitesi çift diploma verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN