Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÖMSS tercih kılavuzunda değişiklik yapıldı

Giriş Tarihi: 5.3.2013 17:29 Güncelleme Tarihi: 5.3.2013 17:40

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)/KURA tercih kılavuzunda yer alan Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3 ve Tablo-4'ün, Devlet Personel Başkanlığı'nın talebi üzerine yeniden düzenlendiğini bildirdi.

ÖSYM Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 2013-ÖMSS/KURA tercih kılavuzunun, 28 Şubat 2013 tarihinde ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yayımlandığı hatırlatıldı.

Kılavuzda, Devlet Personel Başkanlığı'nın talebi üzerine değişiklik yapıldığı belirtilen açıklamada,, ''Bazı kamu kurum ve kuruluşları tarafından aynı unvanlı, nitelikli ve aynı koşulları taşıyan kadroların tek tek tercih yapılacak şekilde Devlet Personel Başkanlığı'na bildirildiği, Devlet Personel Başkanlığı tarafından da ÖSYM Başkanlığı'na bildirilen ve tercih kılavuzunda bu şekilde yayımlanan kadrolar üzerinde yapılan incelemede, bu durumdaki kadroların sadece adetlerinin birleştirilmesi suretiyle engelli adayların daha çok sayıda kadro için tercihte bulunabilmelerine imkan sağlanacağı değerlendirilmiştir'' ifadeleri yer aldı.

Bu çerçevede söz konusu tercih kılavuzunda yer alan Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3 ve Tablo-4'deki aynı nitelik ve koşulları taşıyan kadroların birleştirilerek yeniden yayımlanmasının talep edildiği, kadroları birleştirilen kamu kurum ve kuruluşlarıyla bunlara ait kadroların ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinde Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3 ve Tablo-4'te bulunduğu bildirildi.

Tercih süresi uzatıldı

Bu kapsamda ÖSYM'nin ÖMSS/Kura tercih sistemiyle ÖMSS/Kura 2013 tercih kılavuzunun yeniden düzenleneceği belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

''8 Mart 2013 tarihinde sona ereceği duyurulan tercih süresi, düzenlemeler nedeniyle adayların tercihlerini yeniden değerlendirmeleri için ek süre tanınmasını sağlamak amacıyla 11 Mart 2013 tarihi saat 23.59'a kadar uzatılmıştır. Tercihini tamamlayan adayların yeniden tercihlerini değerlendirmeleri ve yapılan değişikliklere göre tercihlerini düzenlemeleri gerekmektedir. Değişiklik nedeniyle tercihlerini yeniden düzenlemesi gereken adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Değişiklikten etkilenmeyen adaylar da tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Tercih işlemlerini tamamlayan adayların tercih bilgilerini, ÖSYM'nin resmi internet adresinden tercih süresi içinde kontrol etmeleri gerekmektedir.''

2013-ÖMSS/KURA tercih kılavuzu yapılan düzeltmeler doğrultusunda en kısa süre içinde yenilenerek ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden yayımlanacak ve yeni düzenlemeye göre tercihler alınmaya başlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖMSS tercih kılavuzunda değişiklik yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN