Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Anne Üniversitesi' kuruluyor

Giriş Tarihi: 12.3.2013 14:42

Annelerin bilgilerini zamanın şartlarına göre güncellemeyi amaçlayan 'Anne Üniversitesi' Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi'nin işbirliğiyle hayata geçiriliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi yıllardır başarıyla sürdürdükleri işbirliğini, yeni bir proje ile güçlendiriyor. Üniversite ve yerel yönetim işbirliğine 14 yıldır BELTEK projesi ile en güzel örneği veren iki kurum arasında yine Türkiye'ye örnek olacak bir protokol imzalanıyor. Ailenin, toplumsal hayatın devamındaki önemi ve rolü gereği bu kurumu korumaya ve etkin kılmaya yönelik 'Aile ve Eğitim Programı' kapsamında 'Anne Üniversitesi' projesi hayata geçiriliyor. Protokol, yarın Gazi Üniversitesi Mimar Kemalettin Salonu'nda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Gazi üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Büyükberber tarafından imzalanacak. Programa Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılması bekleniyor.

AMAÇ ANNEYE ÖZGÜVEN

Annelerin bilgilerini zamanın şartlarına göre güncelleyerek fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal açıdan daha etkin bireyler yetiştirmelerine katkı sağlamak amacıyla kurulacak Aile Üniversitesi'nde, annelerin aile ve toplum içindeki etkinliklerini artırarak öz güvenlerini ve kendilerine olan saygılarını güçlendirmek, neslin devamı yanında, yeni nesillere kültürel kimliği tarihsel ve toplumsal bilinci kazandırmak hedefiyle eğitimler verilecek.

KURSLAR GAZİ ÜNİVERSİTESİ'NDE

Gazi Üniversitesi'nde düzenlenecek kurslara kayıt ve kabul işlemleri BELTEK Kayıt Büroları'na yapılacak. Kayıt ve kabul işlemleri sonrasında açılacak kurslar koordinatörlükçe belirlenen gün ve saatler arasında haftada 6 saat olarak yürütülecek.

Program sonunda kursiyerlere Gazi Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesince imzalanan Katılım Sertifikası verilecek. Proje kapsamında katılımcılar şu başlıklarda eğitim-öğretim alacak:
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Anne Üniversitesi' kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN