Müjde bir oğlunuz oldu!

Giriş Tarihi: 13.3.2013

Üniversite öğrencisi erkekler tarafından kurulan "Erkek Muhabbeti" grubu, feminist bakış açısıyla çalışmalar yürüterek, cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışacak

Üniversite öğrencisi bir grup erkek, yaygın erkek algısını eleştirmek, toplumsal cinsiyet, şiddet, homofobi gibi konular hakkında feminist eleştiriyi temel alarak çalışmalar yapmak için "Erkek Muhabbeti" grubu kurdu. Üniversite öğrencisi erkeklerin oluşturduğu grup, 2010 yılında Sosyal Kalkınma ve Cinsiyet Eşitliği Politikaları Merkezi (SOGEP) altında kuruldu. Cinsiyet eşitliğini sağlama doğrultusunda, farklı erkeklik biçimlerinin oluşumuna katkı sağlamak isteyen grubun hedef kitleleri, genç erkekler. Grup, erkeklerin toplumsal cinsiyet konusunda fikirlerini, tecrübelerini konuşacakları, "Müjde bir oğlunuz oldu" adını verdikleri 4 ay sürecek söyleşiler dizisine başladı.

ERKEKLER EV İŞİNDE

Her cumartesi günü 13.00 ile 15.00 arasında yapılacak söyleşilerde, cinsiyetler arasındaki ilişkiye dair kafa yorup, konuşulamayanları çekinmeden konuşmak amaçlanıyor. Bu yüzden toplantılara kadınlar katılmayacak. İlk toplantının konusu "ev işleri" oldu. Erkekler ev işleri hakkında neler düşündükleri ve deneyimleri hakkında konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müjde bir oğlunuz oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN